2013 m. sausio 30 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, savo veiksmus derindami su Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorais, kartu su Vilniaus apskrities VMI darbuotojais šiąnakt atliko daugiau kaip 150 kratų Vilniaus, Kauno ir Alytaus apskrityse.
Kratos buvo atliekamos didmenine prekyba gėlėmis užsiimančių bendrovių patalpose, vilkikuose, puspriekabėse, šių įmonių vadovų, buhalterių gyvenamosiose vietose. Kratos taip pat atliktos ir pirkėjų darbo, gyvenamosiose vietose. Kratose dalyvavo daugiau kaip 150 pareigūnų ir VMI specialistų, pranešimai apie įtarimus įteikti daugiau nei 15 asmenų.
Minėti asmenys įtariami taip organizavę įmonių veiklą, kad valstybei būtų mokami kuo mažesni mokesčiai, arba, prisidengiant nepelninga įmonių veikla, jie visai būtų nemokami. Dalis produkcijos įmonės klientams buvo parduodama be pirkimą-pardavimą patvirtinančių dokumentų.
Sulaikyti asmenys yra įtariami visa eile organizuotoje grupėje įvykdytų nusikaltimų: tai sukčiavimai, išvengiant didelės vertės turinės prievolės, apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas ir neteisėtas praturtėjimas. Preliminariais skaičiavimais, galimai neapskaitytų pinigų suma, kuri buvo naudojama šešėliniame versle ir legalizuota, gali siekti ne vieną milijoną litų.
Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijai atlikus gėlėmis prekiaujančių įmonių, atsakingų darbuotojų bei jų šeimos narių veiklos analizę ir patikrinus šių asmenų pajamas ir išlaidas už 2007 – 2011 metų laikotarpį ir šių asmenų finansines galimybes susitaupyti pinigines lėšas ankstesniais laikotarpiais, buvo nustatyta, jog šie asmenys galimai neturėjo finansinių galimybių oficialiais pajamų šaltiniais pagrįstomis lėšomis padengti visų 2007 -2011 metais turėtų savo išlaidų.
Valstybinė mokesčių inspekcija dar 2011 pradėjo vykdyti projektą „Gėlių prekyba”, kurio tikslas – užkirsti kelią pajamų apskaitymo ir mokesčių vengimui. VMI, išnagrinėjus įmonių, užsiimančių gėlių prekybos veikla, veiklos duomenis, kilo pagrįstų įtarimų dėl galimo pajamų apskaitymo ir mokesčių vengimo. Tokiai išvadai pagrindą sudarė faktai, jog neretai įmonių veikla buvo nuostolinga ne vienus metus iš eilės, joms trūko apyvartinių lėšų, apskaitomų pajamų tepakako mokėti darbuotojams minimalų ar net mažesnį darbo užmokestį. Remiantis deklaruojamais įmonių rodikliais, dažna įmonė savo savininkams ne tik kad neuždirbo pajamų, tačiau neva tapo našta.
Projekto metu kontroliuotos gėlių prekybos įmonės per 2011 m. sumokėjo 3,4 mln. litų daugiau mokesčių negu 2010 m., o 2012 m. – 2,6 mln. litų daugiau mokesčių negu per 2011 m.. Iš viso 6,0 mln. Lt daugiau mokesčių. Lyginant įmonių, kurioms buvo taikytos įvairios kontrolės formos, veiklos rezultatus su likusiomis minima veikla užsiimančiomis įmonėmis, pastebėtina, kad kontroliuotų įmonių sumokėtų mokesčių padidėjimas per 2011-2012 m. laikotarpį, lyginant su 2010 m., sudaro 83,3 proc., tuo tarpu visų šios ekonominės veiklos įmonių – tik 16,7 proc.
2012 m. atliktų mokestinių patikrinimų metu papildomai apskaičiuota 2,4 mln. Lt mokesčių suma.
Ikiteisminis tyrimas atliekamas Lietuvos kriminalinės policijos biure, jo kontrolę vykdo Vilniaus apygardos prokuratūra. Už šių nusikaltimų padarymą LR baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 8 metų.
kriminalai.com
šaltinis: LKPB ir VMI info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.