Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas, primindamas prieš pusmetį kilusias diskusijas apie korupcijos prevencijos priemonių efektyvumą ir atsižvelgdamas į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos įdirbį aiškinantis neteisėto praturtėjimo atvejus, įregistravo įstatymų pakeitimus, kurių tikslas – išplėsti informacijos, pateikiamos apie asmenį, siekiantį eiti arba einantį pareigas valstybės ar savivaldybės įstaigoje ar įmonėje, arba kurį į pareigas Europos Sąjungos ar tarptautinėse institucijose teikia Lietuvos Respublika, turinį. O taip pat nustatyti, kad kandidatai į pareigas, numatytas Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme, šias pareigas einantys ar jas baigę eiti asmenys ir jų šeimos nariai privalo deklaruoti turtą. Tam pasiūlytas Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo pakeitimas.
Siekiant korupcijos prevencijos siūloma rinkti ir pateikti informaciją apie atliktus ar atliekamus mokestinius asmens patikrinimus, tyrimus ir jų rezultatus (anksčiau niekada tokia informacija nebuvo renkama); apie asmens ir jo šeimos narių pateiktas turto ir pajamų deklaracijas ir jų suvestinius duomenis (jeigu asmuo ir buvo deklaravęs turtą, tokia informacija nebuvo teikiama jį skiriančiam į pareigas asmeniui) bei asmens padarytus administracinius teisės pažeidimus ir galiojančias administracines nuobaudas už juos (ankščiau buvo renkama, bet po praėjusių metų pakeitimų, šios nuostatos nebeliko).
„Tokie įstatymų pakeitimai reikalingi, – aiškino NSGK pirmininkas A.Anušauskas, – nes išsiaiškinus neteisėtai praturtėjusius valdininkus, jiems būtų uždarytos valstybės tarnybos ir karjeros joje durys. Tokios antikorupcinės priemonės gal ir minimalios, bet ne mažiau veiksmingos – jeigu šia informacija bus naudojamasi priimant sprendimus dėl paskyrimų.“
kriminalai.com
šaltinis: LRS info.