Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Vilniaus aps. VPK) Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo pareigūnai, vadovaujami Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros Pirmojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus prokuroro, baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl neteisėtos juridinio asmens – UAB „Luxema“ veiklos, didelės vertės sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2010-10-29, kuomet į Vilniaus aps. VPK Vilniaus m. trečiąjį policijos komisariatą vienu metu kreipėsi apie 30 asmenų Jie nurodė, jog turėjo drauge išvykti į darbą Norvegijoje ir išvykimui susirinkti nurodytoje vietoje, tačiau jų niekas nepasitiko, agentūros patalpos buvo užrakintos, o darbuotojų telefonai – išjungti.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad sutuoktiniai B. S. ir I. S., iš anksto susitarę, parengė nusikalstamos veikos planą – apgaule praturtėti imituojant įdarbinimo veiklą ir šį kriminalinio verslo planą įgyvendino.
2010 metų rugpjūčio mėnesį jie įsigijo UAB „Luxema“. Slėpdami dalyvavimą nusikaltime, B. S. iš anksto susitarė su trečiuoju asmeniu – A. M., kad ši fiktyviai įgys UAB „Luxema“ akcijas ir nominaliai vadovaus šiai bendrovei, tačiau UAB „Luxema“ vardu pagal įgaliojimą ir tariamo įdarbinimo pagrindu veikė B. S. ir I. S. Siekdami sukurti bendrovės „Luxema“ veiklos legalumo įvaizdį, B. S. ir I. S. išnuomojo bendrovei patalpas, fiktyviai įdarbino asmenis, įsigijo ar parengė šabloninius dokumentus, sutartis su UAB „Luxema“ rekvizitais, pinigų priėmimo kvitus ir kt. Atlikę šiuos parengiamuosius darbus, sukčiai daugelyje interneto informacinių portalų ir įvairiuose laikraščiuose paskelbė apie UAB „Luxema“ įdarbinimo veiklą. Buvo skelbiama, kad ieškoma įvairių profesijų darbuotojų (dažniausiai – auklių, statybininkų) legaliam darbui Norvegijoje. Į UAB „Luxema“ biurą atvykusiems klientams I. S. prisistatydavo bendrovės administratore, pakartodavo žinomai melagingą informaciją apie būsimą įdarbinimą Norvegijoje, bendrovės vardu pasirašydavo sutartis dėl įdarbinimo paslaugų ir už šias paslaugas bei už lėktuvo bilietą iš kiekvieno asmens paimdavo nuo 500 Lt iki 800 Lt mokestį.
Nepraėjus nei 3 šios nusikalstamos veiklos mėnesiams, sukčiai išviliojo pinigus iš 62 asmenų (dažniausiai gyvenančių Klaipėdos regione) ir apgaule užvaldė 47 900 Lt.
Ikiteisminio tyrimo metu pranešimai apie įtarimus padarius atitinkamas nusikalstamas veikas įteikti B. S. (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 24 str. 4 d., 182 str. 2 d. (Sukčiavimas), 203 str. 2 d. (Neteisėta juridinio asmens veikla), 300 str. 1 d. (Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu), I.S. –182 str. 2 d. ir 300 str. 1 d.) ir A. M. – 300 str. 1 d. Nusikalstama veika, numatyta LR BK 182 str. 2 d. baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų, LR BK 203 str. 2 d. – bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų, LR BK 300 str. 1 d. – bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
B. S. ir A. M. už panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas jau buvo teisti anksčiau ir turi neišnykusį teistumą. Pažymėtina, kad nusikalstamą veiklą organizavęs B. S. jos ėmėsi iškart išėjęs iš įkalinimo įstaigos, kurioje atlikinėjo bausmę už anksčiau padarytus nusikaltimus.
įtariamieji nusikalstamą veiklą organizavo ir vykdė itin įžūliai: klientams išduodavo tvarkingai paruoštus ir įtikinamai atrodančius dokumentus (sutartis ir kvitus), rezervuodavo skrydžių į užsienį bilietus, stengėsi į savo pinkles įvilioti žmones iš nuo jų biuro nutolusių vietovių – Klaipėdos regiono. Kontorą įkūrė ir veiklą vykdė pastate, kuriame yra įsikūrusi ir Valstybinė darbo inspekcija. Šitaip siekta sutrukdyti klientams laiku susiprasti ir patikrinti gaunamos informacijos ir pažadų tikrumą. Kai kurie UAB „Luxema“ klientai, šios bylos nukentėjusieji, taip stipriai tikėjo pažadais gauti gerai apmokamą darbą Norvegijoje, kad iki sukčių nurodytos datos – 2010-10-29 – išpardavė savo automobilius ir kitą turtą, išėjo iš turimo darbo Lietuvoje, paėmė paskolas kelionei ir įsikūrimui naujoje vietoje ir pan.
Policija primena, kad bet kokia mokama įdarbinimo veikla, taip pat ir dangstantis konsultacijų teikimo sutartimis, yra nelegali bei yra baudžiama.
kriminalai.com
šaltinis: Vilniaus aps. VPK info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.