
2025 m. vasario 9 d. reido metu Aplinkos apsaugos departamentas nustatė neblaivų medžiotoją, medžiojusį iš automobilio
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai 2025 m. vasario 9 d. reido metu užfiksavo neblaivų medžiotoją, medžiojusį iš automobilio. Panašūs atvejai nėra reti, kadangi 2024 m. buvo nustatyti 7 neblaivūs medžiotojai, o 2023 m. – 3. Ypač nerimą kelia neblaivūs asmenys, dalyvaujantys varyminėse medžioklėse. Aplinkosaugininkai primena, kokia žala gali kilti dėl tokių veiksmų ir kokia atsakomybė jiems gresia.
Įvykio aprašymas ir pažeidimai
2025 m. vasario 9 d. Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai Dautartuose pastebėjo automobilį, kuris stovėjo skersai kelio, dešine puse nukreiptas į lauką. Atidžiau apžiūrėję, pareigūnai pamatė, kad automobilio galiniai langai buvo nuleisti, o užpakalinėje salono dalyje buvo ginklas su galimai duslintuvu. Asmuo, prieš perduodamas ginklą patikrai, neatsargiai iššovė į žemę. Pareigūnai taip pat pajuto alkoholio kvapą, o patikrinus asmens blaivumą, buvo nustatytas 0,79 promilės girtumas. Vėliau atliktas antras patikrinimas, kurio metu girtumas sumažėjo iki 0,68 promilės. Be to, buvo pažeistas Medžioklės taisyklių 58 straipsnis, nes medžioklė buvo vykdoma iš transporto priemonės, kas yra draudžiama.
Dėl galimo duslintuvo ant ginklo buvo iškviesta policija, kuri pradėjo tyrimą. Medžiotojui buvo taikoma atsakomybė pagal Administracinių nusižengimo kodekso 290 straipsnio 1, 5 ir 9 dalis. Laimei, per šį neteisėtą šūvį niekas nenukentėjo, tačiau tokie neatsargūs veiksmai dažnai gali sukelti nelaimingus atsitikimus.
Kitas atvejis: neteisėta medžioklė iš automobilio Rokiškio rajone
Dar viena neteisėta medžioklė iš automobilio buvo užfiksuota 2025 m. vasario 24 d. vakare, kai Panevėžio Gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai gavo pranešimą apie galimai neteisėtą medžioklę Rokiškio rajone, medžioklės plotų vienete „Sakalas“. Atvykę į vietą, pareigūnai pastebėjo automobilį, iš kurio buvo medžiojama. Patikrinimo metu paaiškėjo, kad medžiotojas buvo iškišęs užtaisytą šautuvą pro atidarytą automobilio langą, o ant durų buvo padėtas kilimėlis, skirtas triukšmui slopinti. Medžiotojas neturėjo tinkamai užpildyto medžioklės lapo, ir nors jis teigė dalyvaujantis medžioklėje „Baranavos“ plotuose, faktai rodė, kad jis medžiojo „Sakalo“ plotuose. Pareigūnai, apžiūrėję teritoriją, nerado jokių požymių, kad būtų vykdoma medžioklė. Už neteisėtą medžioklę iš automobilio buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, taip pat paimtas neteisėtai naudojamas ginklas.
Alkoholio vartojimo pasekmės medžioklėje ir atsakomybė
Alkoholio vartojimas medžioklėje gali sukelti rimtų pasekmių, nes gali sutrikdyti saugumą ir padidinti nelaimingų atsitikimų riziką. Yra tikimybė, kad dėl nesaugios aplinkos gali būti sužeisti kiti medžiotojai, sumedžiotas ne tas gyvūnas arba netgi sužeistas žmogus. Aplinkosaugininkai nuolat tikrina medžiotojų blaivumą, kad užtikrintų saugų elgesį ir sumažintų nelaimių tikimybę.
Atsakomybė už neblaivų dalyvavimą medžioklėje
- Medžiotojo dalyvavimas medžioklėje, esant alkoholio koncentracijai nuo 0,41 iki 1,5 promilės, užtraukia baudą nuo 200 iki 600 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 11 mėnesių iki 1 metų 6 mėnesių.
- Medžiotojo dalyvavimas medžioklėje, esant alkoholio koncentracijai nuo 1,51 iki 2,5 promilės, užtraukia baudą nuo 600 iki 1550 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 1 metų 8 mėnesių iki 2 metų 6 mėnesių.
- Medžiotojo dalyvavimas medžioklėje, esant alkoholio koncentracijai virš 2,51 promilės arba apsvaigus nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų, užtraukia baudą nuo 1550 iki 2200 eurų ir teisės medžioti atėmimą nuo 3 iki 5 metų.
Įsiteisėjus nutarimams dėl šių pažeidimų, medžiotojams reikės išlaikyti medžioklės egzaminą ir baigti kursus apie alkoholio ir narkotikų žalą sveikatai.
Kriminalai.com
Informacijos šaltinis: Aplinkos apsaugos departamentas
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.