Geležinkelio sąstato svoris siekia 6000 tonų, variklio pajėgumas 4000 AG, greitis – 120 km/h. Šios masės neįmanoma sustabdyti, kai į pervažą išvažiuoja eismo taisyklių nepaisantis vairuotojas ar išeina žmogus. Traukinio mašinistas įjungia avarinį stabdymą, blokuojami stabdžiai, ant bėgių pilamas sukibimą didinantis žvyras, tačiau tūkstančio tonų metalinė gyvatė sustoja tik už gero kilometro.
„Jeigu į pervažą prieš pat krovininį traukinį išvažiuoja mašina, kokia ji bebūtų, didelė ar maža, ji tiesiog pasimauna ant lokomotyvo priekyje esančio iešmo ir būna velkama tą visą kilometrą. Dar blogiau, jeigu ji patenka po lokomotyvo priekiu, tuomet ji traiškoma tūkstantį metrų“, – taip apie tokių avarijų eigą pasakoja geležinkeliečiai. Pasak jų, tokiais atvejais, mirtis yra neišvengiama, automobilis visiškai sunaikinamas.
Jeigu lokomotyvo kelyje pasitaiko didelė mašina, pavyzdžiui krovininis sunkvežimis, tuomet apgadinamas ir pats lokomotyvas. Šiuo metu Vilniaus lokomotyvų depe stovi nukentėjęs, lokomotyvas, kuris neseniai nušlavė nuo kelio pervažoje atsiradusį kelių vilkiką su priekaba. Pasak geležinkelininkų, lokomotyvo remontas atsieis per milijoną litų, dar daug nuostolių bus patirta dėl jo prastovos.
Apie avarijas geležinkeliuose – jau šį sekmadienį 17 valandą per LNK laidoje „Ne vienas kelyje“.
kriminalai.com
šaltinis: LNK TV info.