Nauja televizijos laida „Ugnies tramdytojai“: kaip apsaugoti save ir artimuosius

Per penkerius metus gaisrai Lietuvoje nusinešė 1139 žmonių gyvybes. Kasmet ugnis be namų palieka šimtus šalies gyventojų. Kokios priežastys lemia skaudžias netektis? Apie tai šių metų sausio 9 d., trečiadienį, 22.15 val. per LRT televiziją pradedama rodyti laida „Ugnies tramdytojai“. Ją ves aktorius Karolis Sakalauskas, dirbantis ugniagesiu gelbėtoju. Jo akimis, ši laida bus ne tik įdomi, bet ir naudinga. „Nors žmonės dažnai mano, kad gerai žino, kaip reikia elgtis kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, bet gyvenimas rodo, kad tokiose situacijose dažnai pasimetama, sutrinkama. Pavyzdžiui, dega namas, o žmogus neišjungia net elektros. Arba, įvykus nelaimei, negali paskambinti, nes pamiršo pagalbos telefono 112 numerį,“ – vardija jis.

„Šioje laidoje žiūrovai pamatys į nelaimę patekusio žmogaus istoriją. Išvys, ką tenka išgyventi į eketę įlūžusiam žvejui ir jį gelbėjantiems ugniagesiams. Tikiu, kad nelaimę patyrusių žmonių ir ugniagesių gelbėtojų patarimai apsaugos ne vieną šeimą ar net padės išgelbėti gyvybę,“ – sako laidos prodiuserė Jurga Pukenytė. – Kūrybinė grupė susižavėjusi ugniagesių gerumu ir noru padėti. Filmuojant laidą teko įsitikinti, kaip jie rizikuoja gyvybe gelbėdami kitus. Pavyzdžiui, lįsdami po ledu, kad ištrauktų skęstantį žvejį.“

Laidose apie gaisrus ir kitas nelaimes, į kurias buvo patekę, pasakos ir žinomi šalies žmonės – buvusi Seimo narė, renginių vedėja Donalda Meiželytė, šliukštelėjusi vandens į įkaitusią keptuvę, savo patirtimi pasidalins dainininkas Merūnas Vitulskis, laidos vedėja Asta Dudurytė ir kiti.

Šioje laidoje pamatysime, kaip reikia išeiti iš degančio namo. O pirties savininkas, kurią gesino ugniagesiai, papasakos, ką reikėjo padaryti, kad nekiltų gaisras. Žiūrovų laukia ne tik kvapą gniaužiančios sudėtingos gelbėjimo operacijos, bet ir nuotaikingas siužetas apie katinus, įsitaisiusius medžiuose. Taip pat ugniagesiai pasakos ir apie prietarus. Vienas jų, kad moteriai užsukus į gaisrinę, netrukus teks skubėti į gaisrą. Tuo kūrybinei grupei jau teko įsitikinti.

Beje, norintys papasakoti apie patirtą gaisrą ar pasidalinti jame įgyta patirtimi savo istorijas gali siųsti elektroniniu paštu: informacija@vpgt.lt.

kriminalai.com

šaltinis: PAGD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos