
Medžiotojai bandė privilioti laukinius gyvūnus gyva višta
Aplinkos apsaugos departamentas 2025 m. vasario 10–24 d. vykdė patikrinimus, kaip medžiotojai laikosi Medžioklės taisyklių, naudodami maistą laukinių gyvūnų viliojimui. Aplinkosaugininkai patikrino 425 viliojimo vietas ir nustatė 100 pažeidimų.
Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai apžiūrėjo 425 viliojimo vietas 109-iuose medžioklės plotų vienetuose. Daugiausia pažeidimų (43) užfiksavo Kauno gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai.
Medžioklės plotuose viliojimo vietos yra skirtos privilioti laukinius gyvūnus tiek medžioklei, tiek siekiant apsaugoti pasėlius nuo jų daromos žalos.
Aplinkosaugininkai nustatė įvairių pažeidimų – gyvūnai buvo viliojami dideliais kiekiais maisto atliekų arba netinkamu maistu, pavyzdžiui, makaronais, šokoladu, duona, sugedusiais vaisiais ir daržovėmis. Plėšrūnai, įskaitant vilkus, buvo viliojami naminių gyvulių gaišenomis. Taip pat buvo pastebėti palaidi šunys medžioklės plotuose.
Dažniausiai fiksuotas pažeidimas – pašarų išpylimas tiesiai ant žemės. Be to, užfiksuotas atvejis, kai viliojimui buvo panaudotas gyvas gyvūnas.
Gyva višta naudota kaip jaukas
2025 m. vasario 18 d., gavus išankstinę informaciją apie galimus Medžioklės taisyklių pažeidimus, Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai atliko patikrinimą medžioklės plotų vienete Marijampolės savivaldybėje.
Patikros metu rasta įrengta stacionari medžioklės bokštelė, šalia aptiktas metalinis narvas, kuriame buvo laikoma gyva naminė višta. Gyvūnas buvo labai išsekęs, be vandens ir maisto, paliktas neigiamoje temperatūroje, nuolat veikiamas kritulių bei vėjo.
Pažeidimą padaręs asmuo pripažino kaltę ir gailėjosi. Vadovaujantis LR Administracinių nusižengimų kodekso 346 str. 16 d., už tai numatyta gyvūno konfiskacija, o asmeniui gresia bauda nuo 300 iki 2000 eurų. Be to, asmuo pažeidė LR ANK 290 str. 1 d., draudžiančią gyvą gyvūną naudoti kaip jauką.
Svarbu žinoti apie viliojimo vietas:
- Draudžiama išpilti natūralius pašarus ar jauką ant žemės, o jų kiekis negali viršyti 100 kg (išskyrus šieną, šienainį ir laižomąją druską).
- Medžioklės plotų vienete (1000 ha) negali būti daugiau nei 10 šernų viliojimo vietų, o vienoje vietoje vienu metu leidžiama naudoti ne daugiau kaip 100 kg arba 125 l natūralaus pašaro.
- Atsakomybė už pažeidimus viliojimo vietose numatyta LR Administracinių nusižengimų kodekso 290 str. 1 d., už kurią gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 90 eurų.
Kriminalai.com
Informacijos šaltinis: Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.