Lietuvai liko 50 dienų pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai

Lietuvai liko 50 dienų iki
Lietuvai liko 50 dienų iki
LT-ES-veliavos

Lietuvai liko 50 dienų iki ES pirmininkavimo

Nuo šių metų liepos 1 d. iki gruodžio 31-osios Lietuva pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai. Pirmininkavimo procese dalyvauja ir Lietuvos pasieniečiai.

VSAT atstovai Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu pirmininkauja ES Tarybos Sienų darbo grupei, Sienų darbo grupės klastotų dokumentų pogrupiui. Čia  dalyvauja Imigracijos, sienų ir prieglobsčio strateginio komiteto, Šengeno vertinimų klausimų pogrupio veikloje.

Pirmadienį, lapkričio 11-ąją, liko 50 dienų Lietuvai pirmininkauti Europos Sąjungos Taryboje. Ta proga VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Tarptautinio bendradarbiavimo skyrius informuoja apie nuveiktus bei dar planuojamus darbus.

Lietuvai liko 50 dienų pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai, todėl Svarbiausias pasieniečiams Lietuvoje vykęs pirmininkavimo renginys buvo Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie Europos Sąjungos išorės sienų valdymo agentūros FRONTEX Valdančiosios tarybos posėdis. Jis organizuotas rugsėjo 25-26 d. Vilniuje „Litexpo“ parodų centre. Renginio metu ES šalių sienos apsaugos žinybų vadovai aptarė kitų metų agentūros veiklą bei svarstė klausimus, susijusius su 2014-ųjų FRONTEX biudžetu.

Pirmininkavimo metu VSAT organizavo operaciją „Perkūnas“, kurios tikslas – nustatyti ryšį tarp neteisėto ES išorės sienų kirtimo ir antrinės migracijos ES valstybių narių ir Šengeno asocijuotų valstybių narių teritorijose, taip pat rinkti informaciją apie nelegalios migracijos srautus Europos Sąjungos ir Šengeno asocijuotų valstybių narių teritorijose.

Jau įvyko 6 iš numatytų 9 Europos Sąjungos Tarybos Sienų darbo grupės posėdžių. Europos Sąjungos Tarybos Sienų darbo grupėje yra svarstomi pasiūlymai dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo sukuriama atvykimo ir išvykimo sistema (AIS).

Sistemoje registruojami Europos Sąjungos valstybių narių išorės sienas kertančių trečiųjų šalių piliečių atvykimo ir išvykimo duomenys; pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo sukuriama Registruotų keliautojų programa, bei pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento.  Europos Parlamento ir Tarybos reglamente nustatomos išorės jūrų sienų stebėjimo vykdant Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie Europos Sąjungos valstybių narių išorės sienų valdymo agentūros koordinuojamą operatyvų bendradarbiavimą taisyklės.

Strateginiame imigracijos prieglobsčio ir sienų komitete (SCIFA) buvo sutarta, kad teisėsaugos institucijos turi turėti prieigą prie AIS nuo reglamento veikimo pradžios. Artimiausiu metu komitete planuojama svarstyti biometrijos panaudojimo klausimą AIS.

Praėjusių posėdžių metu delegacijos jau išsakė savo pirmines pozicijas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo nustatomos išorės jūrų sienų stebėjimo vykdant Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie Europos Sąjungos valstybių narių išorės sienų valdymo agentūros koordinuojamą operatyvų bendradarbiavimą taisyklės. Pirmininkaujančios valstybės parengtas pasiūlymo kompromisinis variantas bus svarstomas lapkričio 22 d. Europos Sąjungos Tarybos Sienų darbo grupės posėdyje.

Europos Sąjungos Tarybos Sienų/Klastotų dokumentų darbo grupėje įvykusių 2 posėdžių metu buvo iškeltos 2 naujos iniciatyvos:

–  dėl apsikeitimo informacija apie Europos Sąjungos piliečių šeimos narių leidimų gyventi šalyje kortelės. Iniciatyvos esmė – surinkti iš ES valstybių narių informaciją apie jų išduodamas visas Europos Sąjungos piliečių šeimos narių leidimų gyventi šalyje korteles, jų pavyzdžius, apsaugos priemonės, išdavimo procedūras, statistinius duomenys apie išduotas ir suklastotas korteles;

– dėl apsikeitimo informacija apie pasienio vietinio eismo leidimus. Iniciatyvos esmė – surinkti iš ES valstybių narių informaciją apie jų išduodamus pasienio vietinio eismo leidimus, sudarytus ar planuojamus sudaryti dvišalius susitarimus su kaimyninėmis tračiosiomis šalimis, tokių leidimų apsaugos priemonių aprašymus, statistinius duomenis apie išduotų vietinio eismo leidimų kiekį ir jų klastojimo tendencijas.

VSAT atstovas dalyvavo ICAO 9-ame Mašininio nuskaitymo kelionės dokumentų (MRTD) simpoziume, skirtame biometrijai ir jos apsaugos standartams. Simpoziumas vyko Monrealyje, ICAO būstinėje, kur VSAT atstovas skaitė pranešimą „Biometrijos įgyvendinimas: spręstinos problemos“. Pranešimas buvo susijęs su pasauliniu mastu populiarėjančia biometrija ir supaprastintu pasienio tikrinimu.

Pirmininkavimo metu Lietuva yra atsakinga už šį pusmetį vykstančius Šengeno vertinimus. Tarnybos atstovas vadovavo Vengrijos, Lenkijos, Slovakijos ir Slovėnijos išorės sausumos sienų vertinimams.

kriminalai.com                           

šaltinis: VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.