Kredito unijos vadovai įtariami sunkiais nusikaltimais (video)

Kredito unijos vadovai įtariami sunkiais nusikaltimais

klaipedos policija

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (VPK NTB ENTS) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė didelės apimties daugiaepizodinį rezonansinį ikiteisminį tyrimą dėl vienos kredito unijos veiklos. Įtariama, kad buvo pasisavinta apie 7,5 mln. Lt.

Įtariamieji sulaikyti 2012 m. pradžioje per uostamiesčio ENTS, Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro, Klaipėdos apygardos prokuratūros, Lietuvos kriminalinės policijos biuro bei kitų padalinių bendrą operaciją. Pareigūnus konsultavo Lietuvos banko specialistai.

Vadovaujančias pareigas kredito unijoje užėmę darbuotojai kaltinami sukčiavę stambiu mastu, piktnaudžiavę tarnybine padėtimi, klastoję dokumentus bei neteisėtai praturtėję.

Kaltinimai pareikšti aštuoniems asmenims

Kaltinimai pareikšti aštuoniems asmenims, tarp jų – buvusiems administracijos vadovui ir jo pavaduotojui, valdybos pirmininkei, valdybos ir paskolų komiteto nariams bei pajininkams. Dar trijų kaltininkų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas nutrauktas pagal laidavimą.

Įtariama, kad nusikalstamos veikos mechanizmą, būdamas faktiniu kredito unijos vadovu, organizavo administracijos vadovo pavaduotojas.

Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų, kad kaltininkas duodavo žinomai neteisėtus nurodymus kitiems kredito unijos darbuotojams dėl paskolų išdavimo asmenims, neturintiems pajamų ir turto, kuriuo galėtų būti užtikrintas paskolos grąžinimas.

Surinkti duomenys, kad interesantams, tiesiogiai ar per kitus asmenis besikreipusiems į kaltininką dėl įvairių, su kredito unijos veikla susijusių, klausimų (pvz., išduoti 1 000-2 000 Lt paskolą, peržiūrėti kredito palūkanas, padengti įsiskolinimą, sustabdyti duomenų perdavimą antstoliams bei kt.), buvo siūloma pasirašyti atitinkamus neužpildytus dokumentų blankus, perduoti asmens dokumentus ir pan.

Įtariama, kad vėliau kaltininkai klastojo kredito unijos paskolų komiteto ir valdybos posėdžių protokolus ir jų išrašus, iš anksto asmenų pasirašytų ir vėliau atitinkamai užpildytų dokumentų pagrindu priimdavo savanaudiškus sprendimus išduoti paskolas nieko apie tai nežinojusių asmenų vardais bei vėliau neva išduotas paskolas pasisavindavo.

Taip pat įtariama, jog, klastojant dokumentus, juose buvo nurodomi netikri duomenys: pvz., paskola namo remontui (80 000 Lt); žymiai padidinama turto, kuriuo neva buvo užtikrinamas paskolos grąžinimas, vertė (pvz., žemės ūkio paskirties žemės sklypas: reali vertė – 1 200 Lt, įvertintas – 385 000 Lt); priimtas sprendimas išduoti paskolą, užtikrinant ją netikro laiduotojo turto įkeitimu (apie 2 mln. Lt) bei kt.

Įtariama, kad tokiu būdu kaltininkai pasisavino apie 7,5 mln. Lt.

Be to, kratos gyvenamojoje patalpoje metu pas vieną buvusį kredito unijos pajininką teisėsaugininkai aptiko įvairios valiutos apie 2 mln. Lt ekvivalentu.

Šiam asmeniui įteikti įtarimai dėl padėjimo apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą ir neteisėto praturtėjimo.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro sprendimais laikinai apribotos kaltininkų nuosavybės teisės į daugiau nei 2,5 mln. Lt.

LR BK 182 str. 2 d. už didelės vertės svetimo turto įgijimą apgaule numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

LR BK 1891 str. 1 d. už neteisėtą praturtėjimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.