Kauniečiai neabejingi daromiems nusikaltimams ar teisės pažeidimams

„Matau kažkokius įtartinus vyrus prie automobilio“, „Gatvėje mušasi jaunuoliai“, „Mane apvogė“, „Padėkit, vyras girtas ir mušasi“, – tokių ir panašių skambučių sulaukia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnai, visą parą operatyviai reaguojantys į gautą informaciją apie įvykius ir nusikalstamas veikas, organizuojantys, kad būtų suteikta neatidėliotina pagalba žmonėms, kai ji būtina dėl jų fizinio ar psichinio bejėgiškumo, taip pat nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų, administracinių teisės pažeidimų, stichinių nelaimių ar panašių veiksnių.

Pareigūnai atkreipia gyventojų dėmesį, kad itin svarbu paskambinus į policiją ne tik pasakyti, kas nutiko, bet ir patikslinti vietovę (gatvę, namo numerį ir pan.), esant galimybei, įsidėmėti įtariamųjų požymius, aprangą bei kuria kryptimi jie pasišalino. Budėtojai visuomet paklaus skambintojo vardo ir pavardės bei paprašys palikti kontaktinį telefoną.

Per parą Kauno apskrities policija vidutiniškai užregistruoja 280 pranešimų apie įvykius – konfliktus šeimose, teisės pažeidimus, daromus nusikaltimus.

Pareigūnai pastebi, kad apie 70 proc. neabejingų daromiems teisės pažeidimams ar nusikaltimams – vyrai, o moterys, ypač vyresnio amžiaus dažniau praneša apie automobilius, pastatytus ant žalios vejos, netinkamai vedžiojamus šunis.

Per šių metų sausio – balandžio mėn. užregistruoti 33 727 pranešimai apie įvairius įvykius. (Per 2012 m. Kauno apskrities policijoje buvo gauti 105 223 pranešimai, už įvairius teisės pažeidimus į policiją buvo pristatyti 19 273 asmenys, vidutiniškai – 53 asmenys per parą). Daugiausiai pranešimų gauta apie viešosios tvarkos pažeidimus (18 027 pranešimai), Kelių eismo taisyklių pažeidimus (10 114), triukšmus gyvenamosiose patalpose (9 064), techninius eismo įvykius (8 034), vagystes (7 984). Buvo užregistruota 1 418 pranešimų apie smurtą artimojoje aplinkoje.

Vasara, ar žiema, – pranešimų apie įvykius skaičius daugmaž panašus: pvz. pernai pavasarį iš gyventojų gauti 28 124 pranešimai, vasarą – 26 979, rudenį – 26 107, žiemą gauta 24 013 pranešimų.

Primename, kad pranešti apie įvykius, pastebėtus įtartinus asmenis, teisės pažeidimus galite skambindami bendrojo pagalbos centro telefonu 112, o neįgalieji sms žinutę gali siųsti mobiliojo ryšio telefono numeriu 8 612 33952.

Gyventojai vis aktyviau naudojasi ir policijos elektroninių paslaugų sistemawww.epolicija.lt. Policijos paslaugas perkėlus į elektroninę erdvę, gyventojai turi galimybę pasirinkti kokiu būdu pranešti apie nusikaltimus, įvykius ar kitus teisės pažeidimus policijai. Pranešimus galima teikti tiek anoniminiu būdu, tiek identifikavus savo tapatybę elektroninėmis tapatybės nustatymo priemonėms – tuomet bus lengvai prieinama informacija apie jų pranešimo priėmimą, nagrinėjimo eigą institucijos, įstaigos ar pareigūno priimtą sprendimą dėl pranešimo. Naudojantis policijos elektroninių paslaugų sistema, per šių metų keturis mėnesius gauti 4 095 pranešimai (Per 2012 metus – 8 870 pranešimų).

kriminalai.com

šaltinis: Kauno aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos