Jungtinės Karalystės laboratorijoje nustatyta, kad lietuviški makaronai nepilnai paženklinti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas apie Jungtinės Karalystės laboratorijoje nustatytus nedeklaruotus kiaušinių pėdsakus lietuviškuose makaronuose „Pasaka“, pagamintuose UAB „Amber pasta“(J. Janonio g. 12, Panevėžys).

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsiant patikrino UAB „Amber pasta“ ir nustatė, kad minėto pavadinimo makaronų viso buvo pagaminta 1 728 kg, kurių 576 kg įsigijo įmonė „Lituanika UK Ltd.“ (Jungtinė Karalystė). 1 152 kg šių gaminių buvo išplatinti Lietuvos rinkoje. Panevėžio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba UAB „Amber pasta“ nurodė nedelsiant pateikti išsamią, patikslintą informaciją apie makaronų „Pasaka“ išplatinimą ir nurodė likučius surinkti iš prekybos tinklo.

„Vadovaujantis teisės aktų nustatytais reikalavimais, jeigu įmonė produktų gamybai naudojo kiaušinius, šios sudedamosios dalys turėjo būti nurodytos ženklinimo etiketėse. Tai ženklinimo pažeidimas, nes dėl makaronų kokybės nesame gavę vartotojų nusiskundimų“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Pasak specialistės, Lietuvoje makaronų ir vermišelių gamyba užsiima 7 įmonės. Jų produkcija realizuojama ne tik mūsų šalyje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Rusijoje ir kitose šalyse. Lietuvos rinkoje daugiau kaip 40 % parduodamų makaronų yra įvežti iš Italijos, Čekijos, Vengrijos, Prancūzijos, taip pat iš trečiųjų šalių – Ukrainos ir Rusijos.

„Perkant makaronus, vertėtų atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Geri makaronai būna glotniu paviršiumi ir vientisos spalvos. Norint išsaugoti šių gaminių skonio ir maistines savybes, rekomenduotina makaronus laikyti uždaruose keraminiuose, tamsaus stiklo ar nepermatomuose plastikiniuose induose, tamsesnėje ir sausoje vietoje. Makaronus tinkamai saugant, jų savybės bei maistinė vertė gali nesikeisti apie vienerius metus,“– komentavo Vida Jarošienė.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos