Ką daryti, jeigu įlūžote į vandens telkinį? Šia tema balandžio 10 d. Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pagėgių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba surengė mokomąsias pratybas Tauragės apskrities LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Pagėgių Rambyno 9-osios kuopos šauliams. Jiems buvo pristatyta Pagėgių PGT gelbėjimo įranga, naudojama darbams ant ledo ir vandens. Praktiniai užsiėmimai vyko šalia Pagėgių PGT esančiame vandens telkinyje. Du neopreniniais kostiumais aprengti savanoriai šauliai saugiai įbrido į vandenį ir laukė, kol bus „išgelbėti“. Jie galėjo ne tik imituoti skęstantįjį, bet ir patirti jausmą, kai esi įlūžęs, o aplink tik silpnas ir lūžinėjantis ledas, o išlipti yra labai sunku.
Po ugniagesių patarimų „skęstantieji“ galėjo saugiai ir itin greitai išlipti iš įlaužos. Šiomis žiniomis jie pasidalijo su šalia buvusiais draugais. Ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo, kaip saugiai ištraukti įlūžusį žmogų. Drąsesni šauliai taip pat išmėgino savo jėgas ir gelbėjo „skęstančius“.
Ugniagesių gelbėtojų ir jaunųjų šaulių bendradarbiavimas šiemet taps dar aktyvesnis, nes Lietuvos šaulių sąjunga 2013 m. vasario 28 d. patvirtino Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių laikinąją mokymą programą, kurioje numatyti ir ugniagesių gelbėtojų vedami užsiėmimai.
Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis ne tik kaitriau pašildys saulė, bet vietomis ir palis. Tad ledas dar greičiau tirps, pakis jo struktūra. Kad neįvyktų skaudžių nelaimių, gyventojai turėtų nerizikuoti gyvybe ir nelipti ant netvirto ir pavojingo ledo.
Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliai, yra šaltinių, povandeninių srovių, auga krūmai ir nendrynai. Ledas labai pavojingas atodrėkių metu.
kriminalai.com
šaltinis: PAGD info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.