Įmonė neišsklaidė mokesčių inspekcijos abejonių dėl 7 jaunuolių už daugiau nei pusę milijono litų atliktų darbų realumo

atlikti darbaiMokesčių administratorius įtaria, jog įmonė, norėdama išvengti mokėtinų mokesčių, galėjo mėginti išsigryninti pinigus, išmokėdama jaunuoliams, dirbusiems pagal verslo liudijimus, beveik 600 tūkst. litų už galimai neatliktus skardinimo darbus.

2012 m. sausio 27 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, jog atlikus mokestinį tyrimą didmenine metalo dirbinių, vandentiekio ir šildymo įrangos prekyba besiverčiančioje įmonėje kilo pagrįstų įtarimų, kad per du mėnesius 7 jaunuoliams, vykdžiusiems veiklą pagal verslo liudijimus, už galimai neatliktus stogo apskardinimo darbus buvo išmokėta beveik 600 tūkst. litų. Mokesčių administratorius įtaria, kad savininkai, vengdami mokėti jiems priklausančius mokesčius, tokiu būdu bandė išsigryninti įmonės pinigus.

Mokestinio tyrimo metu nustatyta, jog įmonė 500 kvadratinių metrų metalinio angaro stogo apskardinimo darbams atlikti nusamdė septynis 18-23 metų jaunuolius, tarp kurių buvo ir 4 merginos. Visi jie turėjo įsigiję verslo liudijimus, leidžiančius vykdyti esamų statinių atstatymo ir remonto veiklą. Už šiuos angaro stogo apskardinimo darbus įmonė jau sutarties dėl rangos darbų atlikimo pasirašymo dieną jiems išmokėjo 30-35 tūkst. litų siekiančius avansus. Iš viso kiekvienam iš jų už galimai neatliktus darbus atseikėta nuo 80 iki 85 tūkst. litų, išmokant juos grynaisiais. Tuo tarpu įmonėje dirbančiųjų pagal darbo sutartis darbuotojų vidutinis atlyginimas siekia kiek daugiau nei 1 tūkst. litų.

Mokesčių inspekcijai pradėjus domėtis atliktų darbų, už kuriuos jauniems žmonėms buvo išmokėtos tokios didelės sumos, realumu, įtarimus sustiprino tyrimo metu įmonės pateikti dokumentai bei kai kurių darbų atlikimo aplinkybės.

„Pasirašytose darbų rangos sutartyse nurodyta, jog darbams atlikti bus naudojamos tiek įmonės, tiek rangovo medžiagos, tačiau prie sutarčių pateiktos darbų sąmatos, darbų perdavimo – pridavimo aktai nedetalizuoti. Pagal juos negalima nustatyti, kokios medžiagos bei kokiais kiekiais buvo sunaudotos, kokius konkrečius darbus atliko kiekvienas asmuo. Taip pat įmonės pateiktuose medžiagų nurašymo aktuose nebuvo skardinimo medžiagų – pagrindinės angaro remonto ir apdailos darbams atlikti reikalingos medžiagos“, — mokestinio tyrimo rezultatus komentuoja Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė.

Pažymėtina tai, jog įmonės registruota veikla – didmeninė prekyba, vadinasi, ji negalėjo pirkti medžiagų ir žaliavų iš asmenų su verslo liudijimais, o ir jaunuolių įsigyti verslo liudijimai suteikė teisę atlikti tik esamų statinių atstatymo ir remonto darbus.

Aiškindamiesi atliktų darbų realumo faktą mokesčių inspekcijos specialistai atkreipė dėmesį ir į tai, jog nė vienas iš su verslo liudijimais dirbusių asmenų neturėjo reikiamos kvalifikacijos bei pasiruošimo (darbas aukštyje) ir anksčiau panašaus darbo nebuvo dirbę, o veikla pagal verslo liudijimus buvo vykdoma tik tuo laikotarpiu, kuomet buvo įforminti įmonės apskardinimo darbai.

„Kauno AVMI specialistų surinkta informacija rodo, kad ūkinės operacijos apskaitos dokumentuose nurodytomis sąlygomis nevyko, arba vyko kitomis sąlygomis nei nurodyta apskaitoje. Įvertinus šiuos faktus įmonėje bus atliekami tolimesni kontrolės veiksmai, t.y. veiklos mokestinis patikrinimas. — teigia J. Stankienė.

VMI primena, kad gyventojai apie mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildę anketą interneto svetainėje vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

kriminalai.com

šaltinis: VMI info.