Asmenys, turintys dujinius pistoletus (revolverius), senovinius ginklus bei jų kopijas, taip pat nedidelės galios (2,5–7,5 J) šaunamuosius ginklus, kuriuos įgijo iki 2011 m. kovo 1 d., privalo juos iki 2014 m. sausio 1 d. užregistruoti teritorinėje policijos įstaigoje, kurios teritorijoje gyvena, bei gauti neterminuotą leidimą įsigyti laikyti (nešiotis) ginklus.
Pageidaujantieji užregistruoti šiuos ginklus, teritorinės policijos įstaigos licencijavimo padaliniui turi pateikti:
- prašymą užregistruoti ginklą (pildomas vietoje);
- sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos;
- sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo;
- tapatybę patvirtinantį dokumentą;
- ginklą (-us), įsigytus iki 2011 m. kovo 1 d.
Asmenims, kurie turi galiojančius leidimus laikyti (nešiotis) ginklus, neterminuoti leidimai įsigyti, laikyti (nešiotis) ginklus įprastai išduodami prašymo pateikimo dieną. Už neterminuotą leidimą įsigyti, laikyti (nešiotis) ginklus mokamas 50 Lt valstybės rinkliavos mokestis.
Atkreipiame dėmesį, kad ginklai į teritorines policijos įstaigas turi būti gabenami neužtaisyti, įdėti į dėklą ar kitą tam tinkamą daiktą, dėtuvė turi būti išimta iš ginklo, šaudmenys išimti iš dėtuvės, būgnelio ir vamzdžio.
Asmenims, kurie po 2013 m. gruodžio 31 d., neturėdami policijos leidimo, disponuos dujiniu pistoletu (revolveriu), nedidelės galios (2,5–7,5 J) šaunamuoju ginklu, senoviniu ginklu ar jo kopija, bus taikoma baudžiamoji atsakomybė.
Asmenys, pageidaujantys užregistruoti turimus dujinius pistoletus (revolverius), nedidelės galios (2,5–7,5 J) šaunamuosius ginklus, senovinius ginklus ar jų kopijas kartu su reikalingais dokumentais turėtų pateikti teritorinei policijos įstaigai.
kriminalai.com
šaltinis: Utenos aps. VPK info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.