Gyventojų apdairumas išgelbėjo juos nuo telefoninių sukčių pinklių

telefonasBalandžio 5 d. per kelias valandas net keturi Kėdainių rajono gyventojai sulaukė sukčių skambučių ir, įžvelgę klastą, nepasidavė jų įkalbinėjimams, neatskleidė savo duomenų, apie tai, kad juos bandė apgauti, pranešė policijai. Šių žmonių apdairumas, sąmoningumas, susikaupimas lėmė tai, kad jie netapo sukčių aukomis, išsaugojo savo turtą. Tačiau patiklių žmonių vis dar yra. Per šių metų tris mėnesius taip nuo sukčių nukentėjo šeši Kėdainių rajono gyventojai, kuriems bendra padaryta žala – tūkstančiai litų.

Sukčių kuriamos istorijos tos pačios: skambinantieji prisistato policijos pareigūnais, įtikinėja, kad per žmonių sąskaitas plaunami pinigai, prašo atskleisti elektroninės bankininkystės kodus, slaptažodžius… Jie primygtinai reikalauja neskambinti į banką ir ten nevykti, teigia viską sutvarkysiantys patys arba netgi gali perduoti telefoną tariamam banko darbuotojui.

Dar kartą primename, kad nei policijos pareigūnai, nei banko darbuotojai niekada neprašo jokių slaptų kodų, ir žmonės niekada niekam negali išduoti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų. Interneto banko sąskaitų slaptažodžiai yra konfidenciali informacija, todėl jos nevalia atskleisti nei draugams, nei giminaičiams. Atidavę juos sukčiams, rizikuojate ne tik netekti pinigų, bet ir likti su skolomis.

Taip pat į gyventojų namus nevaikšto Mokesčių inspekcijos, bankų darbuotojai ir nežymi pinigų, kurie neva bus keičiami į eurus.

Prašome gyventojų būti budriais ir nepakliūti į sukčių pinkles, savo asmeninius duomenis saugoti ir neatskleisti nepažįstamiems. Jeigu Jums nutiko panaši situacija ir supratote, kad tai apgavikų skambutis, nedelsdami kreipkitės į policiją bendruoju pagalbos tel. 112.

Perspėkite apie tai vyresnio amžiaus artimuosius, kurie dažniausiai ir tampa sukčių aukomis.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.