Goro provincijoje iškilmingai atidaryta nauja Afganistano nacionalinės armijos karių stovykla

Birželio 28 d. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vienu metu prasidėjo tarptautinės priimančiosios šalies paramos pratybos „Baltijos šeimininkas 2012“ (angl. „Baltic Host 12“). Šių visoms Baltijos šalims svarbių pratybų uždavinys – didinti Baltijos ir kitų NATO šalių karinių ir civilinių institucijų suderinamumą, stiprinti ir tobulinti bendradarbiavimą vykdant priimančiosios šalies paramos operacijas, nustatyti šalių infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis stiprinant saugumo ir gynybos galimybes.

Pagal pratybų „Baltijos Šeimininkas 2012“ scenarijų Lietuvos kariuomenės, įvairių ministerijų, institucijų ir organizacijų specialistai treniruojasi įveikti netikėto jūrų uosto užteršimo, transportinių lėktuvų nukreipimo į civilinius oro uostus, transporto srautų reguliavimo, hospitalizavimo, sveikatos apsaugos ir kitas krizes, kurias įveikti Baltijos šalims padeda sąjungininkų pajėgos.

 „Priimančiosios šalies parama yra didžiulis darbas, kurį turime atlikti kartu. Mes esame NATO nariai, esame Europos Sąjungos nariai, ir turime suprasti, kad prireikus tai bus mūsų visų užduotis ginti savo valstybę“, – kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius. Jis padėkojo ministerijų ir kitų įstaigų atstovams už indėlį stiprinant valstybės pastangas užtikrinant priimančiosios šalies paramą. Kariuomenės vadas atkreipė dėmesį, kad sąjungininkų pajėgų atvykimas į šalį turi įtakos įvairiose srityse – logistikos, transporto, sveikatos apsaugos, ekonomikos, kt.

Iki liepos 2 d. pratybose be Baltijos šalių karių ir civilių, taip pat dalyvauja kariai iš Lenkijos, Vokietijos, Nyderlandų, JAV karinių pajėgų Europoje vadavietės (angl. United States European Command) ir NATO greitojo reagavimo ir paramos pajėgų (angl. Naval Striking and Support Force) vadavietės.

Šiemet vadovaujantis pratybų štabas veikia Estijoje, Tartu įsikūrusiame Baltijos gynybos koledže. Lietuvos nacionalinis pratybų štabas įsikuręs Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje. Jame drauge su Lietuvos kariuomenės atstovais priimančiosios šalies paramos operacijas planuoti, koordinuoti ir vykdyti treniruojasi atstovai iš įvairių šalies civilinių institucijų – iš viso apie 80 dalyvių. Taip pat treniruojamasi praktiškai taikyti Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo nuostatas, kurios reglamentuoja kariuomenės ir civilinių šalies institucijų sąveiką teikiant priimančiosios šalies paramą.

Prieš metus pradėtų planuoti pratybų metu modeliuojamos ir sprendžiamos įvairios probleminės situacijos, vertinami valstybių infrastruktūros ir institucijų gebėjimai priimti sąjungininkų pajėgas,­ – visa tai atliekama bendromis Lietuvos kariuomenės ir kitų civilinių institucijų atstovų pajėgomis tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygmeniu.

 „Šių metų pratybos nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad jų metu atliekamas eksperimentas, kurio metu įvertinamos galimybės suformuoti bendrus regioninius priimančiųjų šalių paramos pajėgumus ir pateikti  rekomendacijas dėl tolesnių veiksmų, – sakė pratybų „Baltijos šeimininkas 2012“ tiesioginės atsakomybės karininkas Lietuvai majoras Vaidotas Šidlauskas. – Taip pat per šias pratybas pirmą kartą išbandomi kitais metais Baltijos regione vyksiančių NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybų serijos „Tvirtas džiazas“ (angl. „Steadfast Jazz“) naujai rengiamo scenarijaus pagrindai“.

Šiųmetinėse pratybose nauja ir tai, kad jas remia 1-asis Vokietijos ir Nyderlandų korpusas, kuris pratybų vietose užtikrins NATO slaptą ryšį. Šio korpuso kariai užpildė ir aukštesniojo štabo personalo pozicijas.

Pratybose Lietuvoje kartu su kariais dalyvauja civiliai atstovai iš Vidaus reikalų, Susisiekimo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijų, Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, Vidaus reikalų ministerijai pavadžių tarnybų: Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos. Taip pat dalyvauja atstovai iš AB „Lietuvos geležinkeliai“, VĮ „Oro navigacija“, VĮ „Klaipėdos valstybinė jūrų uosto direkcija“. Pratybos „Baltijos šeimininkas“ – kasmetiniai tarptautiniai mokymai, kurie pirmą kartą buvo surengti 2009 metais Estijoje. Nuo tada rotacijos principu jos rengiamos vienoje iš Baltijos šalių. Pernai vadovaujantis pratybų štabas veikė Lietuvoje.

Priimančiosios šalies parama – civilinė ir karinė pagalba, kurią taikos metu nenumatytais atvejais, krizių ir ginkluotų konfliktų metu teikia priimančioji šalis sąjungininkų pajėgoms, kurios atvyksta, vykdo operacijas ar tranzitu vyksta per priimančiosios šalies teritoriją.

kriminalai.com

šaltinis: KAM info.

 

Posted Under
Be kategorijos