Gausėja norinčiųjų tapti policijos pareigūnais gretos

Rugpjūčio 19-23 dienomis vyko kasmetinė naujų kursantų atranka į Lietuvos policijos mokyklą. Šiais metais norinčiųjų mokytis skaičius buvo kaip niekada didelis – per 200 pretendentų.

Pagal vidaus reikalų ministro nustatytą priėmimo planą, į mokyklą mokytis 2013 metais pagal 1 metų trukmės Policininko mokymo programą priimta 120 gabiausių ir geriausiai fiziškai pasirengusių kursantų (40 merginų ir 80 vaikinų), kuriuos siuntė šalies policijos įstaigos. Atrankoje ypač vertinta pretendentų bendras fizinis pasirengimas, loginio mąstymo, teksto suvokimo ir praktinės situacijos įvertinimo bei sprendimų priėmimo gebėjimai.

Pažymėtina, kad keletą metų nustatytas priimamų kursantų skaičius siekė 100, tačiau atsižvelgus į šiais metais gausėjantį stojančiųjų skaičių, kai į vieną vietą pretendavo daugiau nei du pretendentai, ir pritarus vidaus reikalų ministrui, nuspręsta priimamųjų skaičių padidinti iki 120.

Teigiami pokyčiai šiais metais leido kelis kartus padidinti studijuojančiųjų skaičių ir Mykolo Romerio universitete. Aukštąjį mokslą pasirinkusius abiturientus policijos studijos Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete dar labiau vilioja padidintu valstybės tiksliniu finansavimu, skirtu Teisės ir policijos veiklos studijoms. Šiuo metu nemokamai studijuoti pagal šią policijos programą gali net 90 asmenų. Lyginant su praėjusiais metais, šis skaičius padidėjo beveik 4 kartus.

Pasak policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio, džiugina ne tik didėjantis norinčiųjų studijuoti Mykolo Romerio universitete ir Lietuvos policijos mokykloje skaičius, bet ir kylanti būsimų kursantų motyvacija, gebėjimų bei kompetencijų lygis, aukštėjantis bendras mokyklinių brandos egzaminų balas. Svarbu tai, kad dalis būsimų kursantų ir studentų stoja jau įgiję aukštąjį išsilavinimą ar tam tikrą profesiją, ir, baigę universitetą ar policijos mokyklą, galės universaliau pritaikyti savo turimą patirtį bei naujai įgytas žinias ir gebėjimus užtikrindami viešąjį saugumą Lietuvos miestuose, teigė šalies policijos vadovas.

Daugelį metų vienas svarbiausių Lietuvos policijos siekių – policijos pareigūnų rengimo proceso sutelkimas vienoje bazėje, tinkamos aplinkos ir infrastuktūros sukūrimas policijos pareigūnų profesinei kompetencijai, lojalumui bei motyvacijai ugdyti.

Lietuvos Respublikos Seimas 2006 metais patvirtino Lietuvos policijos sistemos plėtros programą, kurioje vienas pagrindinių uždavinių buvo sukurti integruotą policijos personalo atrankos, mokymo, kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo valdymo sistemą. Lietuvos Respublikos Vyriausybė įsipareigojo įkurti ir įrengti policijos mokymo įstaigą. Deja, nuo 2009 metų pradėjus mažinti asignavimus biudžetinėms įstaigoms, Lietuvos policijos sistemos plėtros programa praktiškai nebuvo finansuojama, todėl mokyklos pastatų statyba liko nepradėta.

Viltis grįžti prie šiuolaikiškos policijos mokyklos įkūrimo atsirado tada, kai Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, gavęs Kauno kolegijos pasiūlymą svarstyti galimybę policijos pareigūnų rengimą ir kvalifikacijos tobulinimą organizuoti vienoje iš Kauno kolegijos bazių, pritariant Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Vidaus reikalų bei Švietimo ir mokslo ministerijoms, sutiko perimti ir policijos pareigūnų rengimo reikmėms pritaikyti Kauno kolegijos mokymo bazę. Šiuo metu Lietuvos Respublikos Vyriausybėje svarstomas klausimas Lietuvos policijos mokyklą įkurti Kauno kolegijos mokymo bazėje, esančioje Kauno rajono savivaldybėje, Mastaičių kaime.

Policijos generalinio komisaro S. Skvernelio nuomone, didėjantis stojančiųjų skaičius rodo kylantį policijos pareigūno profesijos patrauklumą. Tai leidžia nors ir atsargiai, tačiau optimistiškai žvelgti į šalies policijos ateitį ir perspektyvą. Viliamasi, kad Lietuva, vienintelė valstybė Europos Sąjungoje, kurioje nėra sukurtos reikiamos policijos pareigūnų rengimo infrastruktūros, turės šiuolaikišką policijos mokyklą, pritaikytą visapusiškam būsimų ir dirbančių pareigūnų profesiniam rengimui bei profesinės kvalifikacijos tobulinimui. Taip pat tikimasi ir tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo su Švietimo ir mokslo ministerija, kurios parama ir indėlis jaučiamas siekiant rengti profesionalius ir kompetentingus policijos pareigūnus.

Prie šalies policijos modernizacijos, policijos pareigūnų tiek funkcinių, tiek struktūrinių darbo sąlygų gerinimo ženkliai prisidėtų pakeistas Policijos veiklos įstatymas, kurio projektas (nauja redakcija), užregistruotas Seime. Įstatyme numatyti pokyčiai garantuotų permainas, būtinas sparčiai besikeičiančioje policijos sistemoje.

kriminalai.com

šaltinis: PD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos