Garbaus amžiaus vyrui, pokario metais ištrėmusiam Ukmergės rajono gyventojų šeimą, bus taikomos priverčiamosios medicinos priemonės

Kauno apygardos teismas priėmė nutartį, kuria pripažino kaltu 81 m. sovietų okupacinės valdžios represinės struktūros pareigūną P. A. M., kuris pokario metais į SSRS teritoriją, Tomsko sritį ištrėmė lietuvių šeimą, tuo metu įvardintą kaip buožes.

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino P. A. M. kaltu dėl okupacijos metais į SSRS teritoriją ištremtą ukmergiškių šeimą. Bylą nagrinėjęs teisėjas, atsižvelgdamas į teismo psichiatrinės ekspertizės išvadas ir kaltinamojo sveikatos būklę, baudžiamosios bylos nagrinėjimą sustabdė ir nurodė kaltinamajam taikyti priverčiamąsias medicinos priemones – ambulatorinį stebėjimą pirminės sveikatos priežiūros sąlygomis.

,,Mažėja objektyvios galimybės patraukti baudžiamojon atsakomybėn tokius nusikaltimus dariusius asmenis. Net išaiškinus nusikaltimą žmoniškumui padariusį asmenį, įrodžius jo kaltę, paskelbus nuosprendį, dažnai jis atleidžiamas nuo realios bausmės, nes yra prastos sveikatos ar senyvo amžiaus“, ─ kalbėjo valstybinį kaltinimą teisme palaikiusi Kauno apylinkės prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorė Jurgita Baltrūnienė.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad P. A. M. 1951 m. dirbo sovietų okupacinės valdžios represinės struktūros pareigūnu.

1951 m. spalio 2 d. naktį P. A. M. kartu su bendrininkų grupe atvyko į Ukmergės rajone, Šarkuvos kaime, gyvenusio S. G. namus. Atvykę perskaitė sovietų okupacinės valdžios atstovų sprendimą, kad S. G. šeima, vadinta buožėmis, iškeldinama iš Lietuvos TSR teritorijos.

Visa S. G. šeima traukiniu apie mėnesį buvo vežama iki Tomsko miesto (SSRS teritorija), o iš ten laivu plukdyti į Parabelės rajoną.

Dauguma S. G. šeimos narių tremtyje praleido septynerius metus.

Remiantis Lietuvos Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, Sovietų Sąjungos okupuotoje Lietuvoje buvo įvykdyta daugiau nei 30 gyventojų trėmimų operacijų (daugiausiai žmonių išvežta 1948, 1949 ir 1951 metais).

Ši nutartis per 20 d. gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

kriminalai.com                           

šaltinis: Kauno apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos