Europos teismų tarybų tinklo įvertinimas: Lietuva – Priežiūros komiteto narė

teismasEuropos valstybės aktyviai ir intensyviai aštuonerius metus Europos teismų sistemos tinklo veikloje dalyvavusią Lietuvą išrinko į Europos teismų tarybų tinklo (ETTT) Priežiūros komitetą. Ateinančius dvejus metus kartu su kitomis 7 valstybėmis Lietuva formuos visos Europos teismų sistemos tobulinimo politiką.

„Lietuvai tai didžiulis įvertinimas ir atsakomybė. Lietuvos Teisėjų taryba į ETTT veiklą įsitraukė nuo paties tinklo įkūrimo. Mūsų atstovai aktyviai dalyvauja visose ETTT darbo grupėse, matė ir puikiai žino visą nuo 2004-ųjų iki šiandienos nueitą Europos teismų sistemos kelią. Todėl tapusi Priežiūros komiteto nare Lietuva be pretenzijų tęs jau pradėtus darbus, o personalijų rotacija komitete įneš naujų idėjų ir prisidės prie ETTT efektyvumo didinimo“, – iš karto po Priežiūros komiteto rinkimų sakė Lietuvos Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius.

Dubline (Airijos Respublika) vykstančios kasmetinės Europos teismų tarybų tinklo Generalinės Asamblėjos metu dvejų metų kadenciją baigianti ETTT vadovybė savo įgaliojimus perdavė naujai išrinktam ETTT prezidentui – Airijos atstovui Paului Giliganui (Paul Gilligan) – ir Priežiūros komitetui, į kurį be mūsų šalies taip pat pateko Belgijos, Italijos, Ispanijos, Anglijos ir Velso, Lenkijos, Nyderlandų bei Rumunijos atstovai.

ETTT Prezidentas ir Priežiūros komitetas yra patys svarbiausi ETTT valdymo ir Europos teismų sistemos politikos formavimo organai. ETTT jungia nuo vykdomosios ir įstatymų leidžiamosios valdžios nepriklausomas ES valstybių institucijas, garantuojančias teismų nepriklausomumą. ETTT rūpinasi informacijos apie narių struktūrą ir kompetenciją analize, narių apsikeitimu; dalijasi patirtimi, kaip organizuojama teismų sistema ir kaip ji funkcionuoja; teikia įvertinimus, patirtį ir pasiūlymų Europos Sąjungos institucijoms bei kitoms nacionalinėms ir tarptautinėms organizacijoms.

Per aštuonerius ETTT veiklos metus Priežiūros komitete Lietuva savo atstovo nėra turėjusi. Agitacinės kalbos metu Teisėjų tarybos pirmininkas pabrėžė, kad dalyvavimas Priežiūros komitete mūsų šaliai svarbus dar ir dėl regioninio atstovavimo. Šiuo metu Baltijos regionui, Latvijai, Estijai, neatstovaujama. Todėl, Teisėjų tarybos pirmininko teigimu, Lietuvos kandidatas Priežiūros komitete būtų pirmasis žingsnis link to.

Generalinės Asamblėjos metu taip pat aktyviai diskutuota Europos teismų reformos, kreipimosi dėl pagalbos, įvykdymo terminų, visuomenės informavimo ir kitais aktualiais klausimais, asamblėjos dalyvius taip pat priėmė Airijos Respublikos Prezidentas Mikaelis Higinsas (Michael D. Higgins). Po praėjusių metų Generalinės Asamblėjos Vilniuje šiemet apie 100 delegatų iš 29 Europos valstybių sulaukęs Dublinas kitų metų svarbiausių Europos teismų sistemos klausimų aptarti kvies 2013-ųjų Generalinėje Asamblėjoje Paryžiuje.

kriminalai.com

šaltinis: NTA info.