Europos Komisija ketina išnagrinėti valstybių narių mokesčių nuostatas siekdama užtikrinti, kad jomis nebūtų diskriminuojami pasienio darbuotojai. Komisija išsamiai vertins nacionalinius tiesioginius mokesčius. Bus siekiama nustatyti, ar juos taikant vienoje valstybėje narėje gyvenantiems, o kitoje dirbantiems asmenims nesukuriamos nepalankios sąlygos. Nustačiusi, kad minėti asmenys diskriminuojami ar kad pažeidžiamos ES pagrindinės laisvės, Komisija informuos tos šalies valdžios institucijas ir pareikalaus trūkumus ištaisyti. Jei problemos nebus išspręstos, Komisija pradės atitinkamų valstybių narių pažeidimų nagrinėjimo procedūras.
Už mokesčius, muitų sąjungą, kovą su sukčiavimu ir auditą atsakingas Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta sakė: „ES taisyklės labai aiškios: bendrojoje rinkoje visiems ES piliečiams būtina sudaryti vienodas sąlygas. Darbuotojai turi turėti galimybę nekliudomi naudotis laisvo judėjimo teise. Neturi būti jokios diskriminacijos. Dauguma valstybių narių šių pagrindinių principų paiso. Tačiau esu pasiruošęs imtis priemonių, kad jie būtų įtvirtinti visų, be išimties, valstybių narių mokesčių taisyklėse. „
Apskaičiuota, kad dirbti į kitą šalį Europos Sąjungoje (ES) važinėja daugiau nei 1,2 milijono žmonių. Pasienio ir sezoniniams darbuotojams sumokėto bruto darbo užmokesčio suma 2010 m. siekė 161,9 mlrd. litų (46,9 mlrd. eurų). Darbuotojų judumas yra vienas iš būdų skatinti Europos ekonomikos augimą ir užimtumą. Tačiau mokestinės kliūtys tebėra viena iš svarbiausių priežasčių, dėl kurių piliečiai vengia ieškoti darbo kitoje ES valstybėje narėje.
kriminalai.com
šaltinis: EK atstovybės Lietuvoje info.