2011 metais prietaisai Taser policijos įstaigose buvo panaudoti 375 kartus, iš jų 370 kartų prieš vyrus ir 5 kartus prieš moteris. Kaip psichinės prievartos priemonė, prietaisas panaudotas 45 kartus, kaip fizinė prievartos priemonė, – 330 kartų, iš jų 45 kartus iššaunant.
323 kartus prietaisas Taser naudotas sulaikant administracinės teisės pažeidėjus, 45 kartus sulaikant asmenis dėl padarytos nusikalstamos veikos.
Alytaus apskrities policijos pareigūnai prietaisą Taser panaudojo 19 kartų, visus kartus prieš 24–51 metų vyrus, administracinės teisės pažeidėjus. Kaip psichinės prievartos priemonė, prietaisas panaudotas 10 kartų, kaip fizinė prievartos priemonė – 9, iš jų 1 kartą iššaunant.
Iš viso Lietuvos policija turi 140 elektros impulsinių prietaisų Taser, tačiau kiekvienais metais jų įsigyjama vis daugiau. Alytaus apskrities policija naudoja 8. Lazdijų ir Varėnos rajonų, Druskininkų policijos komisariatų pareigūnai turi po vieną prietaisą, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato – 5.
Atkreiptinas dėmesys, kad nebuvo sunkių prietaiso Taser panaudojimo padarinių (traumų, mirčių). Tai akivaizdžiai parodo, kad prietaiso, kaip fizinės prievartos priemonės naudojimas, yra gerokai žmogiškesnis ir veiksmingesnis, nei kitų fizinių prievartos priemonių.
Norėdami naudoti šį prietaisą, pareigūnai turi lankyti mokymus ir išlaikyti egzaminą. Lietuvos policijos mokyklos duomenimis, 2011 metais surengta 30 mokymų, kuriuose dalyvavo 456 policijos pareigūnai ir 90 Lietuvos policijos mokyklos kursantų.
Jau šių metų vasario 13–14 dienomis Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko mokymai, kuriuose per 40 Alytaus, Druskininkų, Lazdijų ir Varėnos policijos pareigūnų mokyti naudoti elektros impulsinius prietaisus. Šiuo metu prieš administracinės ir baudžiamosios teisės pažeidėjus prietaisą Taser gali naudoti per 80 Alytaus apskrities policijos pareigūnų.
kriminalai.com
šaltinis: Alytaus apskr. VPK info.