Vakarykščiame Lietuvos Respublikos Seimo posėdyje vyko diskusijos dėl kovinių, pavojingų šunų veislių sąrašo panaikinimo. Buvo aiškinamasi, ar reikalingas toks sąrašas, kokios šių šunų agresijos pasireiškimo priežastys, diskutuota dėl asmenų, ketinančių įsigyti ir laikyti kovinius gyvūnus, mokymo, šunų dresūros ir kitais aktualiais klausimais.
Lietuvos Respublikos Seimo internetinėje svetainėje yra skelbiamas Europos Sąjungos valstybių narių sąrašas, kuriose taikomi apribojimai laikyti ar draudimai įvežti kai kurių veislių šunis. Pavyzdžiui, Danijoje draudžiama veisti, pardavinėti, importuoti 12-kos veislių šunis, Jungtinėje Karalystėje draudžiami 4 tipų šunys, Vokietijoje draudžiama importuoti 4 pripažintų pavojingomis veislių šunis, Airijoje – 10 veislių šunų laikymas yra kontroliuojamas, t. y. viešose vietose vedžiojami tik su antsnukiais ir ne trumpesniais kaip 2 m. pavadėliais. Portugalijoje draudžiama veisti ir auginti 6 pavojingų veislių šunis ir t.t.. Lietuvoje reikalingi leidimai norintiems veisti ar laikyti 1 kovinės ir 8 pavojingų veislių šunis.
Lietuvos Užkrečiamųjų ligų centro duomenimis, nuo gyvūnų nukentėjusių asmenų skaičius šalyje labai didelis. 2012 m. medicinos pagalbos dėl gyvūnų apkandžiojimo kreipėsi 6 519 asmenų (1 666 vaikai), 2011 m. – 6 870, 2010 m. – 6 980, 2009 m. – 6 923 asmenys. Tai rodo, kad šalyje per dieną nuo piktų šunų įkandimų nukenčia apie 18-19 asmenų.
,,Pavojingų šunų veislių sąrašo būtinumo klausimą reikėtų nuodugniau išnagrinėti, atlikti išsamią šios problemos studiją, prieš priimant galutinį sprendimą, atsižvelgti į visuomenės nuomonę. Esant dabartinei padėčiai, būtina didinti šunų laikytojų atsakomybę už savo augintinių agresyvų elgesį, aktyviau spręsti laikytojų mokymo ir šunų dresavimo klausimus”, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis.
kriminalai.com
šaltinis: VMVT info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.