Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba praneša, kad šiuo metu Vilniaus mieste ir rajone gyvena beveik 12 tūkstančių užsieniečių, iš jų kone 10 tūkstančių – ne Europos Sąjungos šalių piliečių.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos (toliau – Vilniaus migracijos valdyba) 2012 m. pirmojo ketvirčio suvestinės duomenimis, šiuo metu Vilniaus mieste ir rajone gyvena kone 10 tūkstančių užsienio – ne Europos Sąjungos valstybių – piliečių. Jie (toliau – LR) gyvena turėdami leidimą laikinai gyventi LR arba leidimą nuolat gyventi LR. Į šitą kone 10 tūkst. skaičių patenka ir asmenys be pilietybės – gyvenančiųjų su leidimu laikinai gyventi (toliau – LLG) LR yra 122, leidimu nuolat gyventi (toliau – LNG) LR – 2824.
Didžiąją užsieniečių dalį sudaro Rusijos, Baltarusijos, kiek mažiau – Ukrainos piliečiai. Kaip rodo šių metų pirmojo ketvirčio statistika, daugiausia Vilniaus mieste ir rajone gyvena Rusijos piliečių – beveik 3 tūkst., Baltarusijos – tūkstančiu mažiau, Ukrainos – kiek per 600. Daugiausia rusų Vilniaus mieste ir rajone registruota 2010 metais (3476), 2011-aisiais – mažiau, tačiau šiais metais Rusijos piliečių, gyvenamąja vieta pasirinkusių Vilnių, vėl padaugėjo. Tuo tarpu Baltarusijos piliečių 2010-aisiais kaip tik buvo mažiau nei 2008 metais (1240), tačiau praėjusiais metais jų imta daugėti (buvo 1590) ir šiais metais Vilniaus mieste ir rajone baltarusių registruota 1763. Didžioji dalis Rusijos piliečių gyvena turėdami LNG LR (1945), tuo tarpu kita iš didesnių Vilnių gyvenamąja vieta pasirinkusių užsieniečių grupių – baltarusiai – dažniau turi LLG LR. Nedaug leidimų nuolat gyventi turi ir Ukrainos piliečiai (3 proc.), o kitų valstybių – Vietnamo, Izraelio, Kazachstano, Kinijos, JAV, Armėnijos, Gruzijos ir Azerbaidžano piliečiai – dar mažiau. Nors skaičiai nedideli, neperkopiantys šimto, Vilniaus mieste ir rajone daugėjo armėnų, azerbaidžaniečių, Indijos piliečių. Tuo tarpu sumažėjo čia gyvenančių Izraelio piliečių, stipriai – Kinijos: 2008 m. kinų buvo per 250, šiais metais – nėra nė šimto. Įdomu tai, kad, jei aukščiau minėtų šalių piliečių, gyvenančių Vilniaus mieste ir rajone, tai daugėjo, tai mažėjo, Turkijos piliečių skaičius nelabai kito – kasmet jų čia gyvena apie šimtą.
kriminalai.com
šaltinis: Vilniaus apskr. VPK Migracijos valdybo info.