Be kompiuterio bus sunkiau ir ūkininkauti

Neseniai priimtas trąšų įstatymas, įpareigosiantis ūkininkus pateikti tikslią informaciją apie laukuose ištręštas trąšas, privers konservatyvų žemės ūkį modernėti. Didesni nei 500 hektarų ūkiai be naujųjų technologijų turės samdyti daugiau darbuotojų, sugaiš daug laiko tiksliam duomenų įvedimui, teigia specialistai. Jų teigimu, kompiuterinės sistemos galėtų išspręsti šias problemas.

„Kompiuterinės sistemos leidžia ne tik tiksliau apskaičiuoti trąšų suvartojimą, bet ir sumažinti gamybos kaštus, – kalba kompiuterinės ūkio kaštų planavimo ir veiklos optimizavimo sistemą kuriančios ir administruojančios įmonės „Agro Gis“ direktorius Gediminas Norkevičius – Kompiuterinės programos kiekvienam laukui pagal jų charakteristikas leidžia sudaryti skirtingus tręšimo planus, todėl išvengiama ne tik bereikalingo resursų naudojimo, bet ir žemės alinimo.“

3,5 tūkstančio hektarų dirbančios žemės ūkio bendrovės „Grūduva“ agronomas Vilmantas Simonavičius tikina, kad įstatymas bus postūmis tobulėti senoviniais metodais ir neefektyviai dirbantiems ūkiams.

„Žemės ūkis, kaip ir visos sritys, turi žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis. Ir tai nėra tik mados reikalas. Programos sąsaja su GPS leidžia matyti ar visas laukas buvo tinkamai apdirbtas, ar nėra trąšomis ar chemikalais perpurkštų ar nenupurkštų juostų“, – teigia V. Simonavičius – Kiekviena programa turi specifiką ir funkcijas, bet šiuo atveju ypač svarbu, kad kai kurios sistemos taip pat leidžia formuoti tręšimo ir apskaitos ataskaitas, tinkamas šią veiklą kontroliuojančioms valstybinėms institucijoms.“

Agronomo teigimu, tokia praktika jau taikoma ne tik vakarų, bet ir rytų Europoje. „Šiuo metu tokia sistema diegiama kolegų ūkyje Ukrainoje“, – tvirtina specialistas – Nors tai milžiniškas, 10 tūkstančių hektarų ploto ūkis, sistema mums gelbsti ir kone trečdaliu mažesniame ūkyje“.

G. Norkevičius įsitikinęs, kad programos, paremtos informacijos pateikimu žemėlapiuose, anksčiau ar vėliau bus įdiegtos ir dar mažesniuose ūkiuose, nes kompiuterinės ūkio kaštų planavimo ir veiklos optimizavimo sistemos leidžia planuoti ne tik chemijos, trąšų ir mechanizmų panaudojimą ateinančiam sezonui, bet ir prognozuoti derlių, kontroliuoti transporto judėjimą, optimizuoti technikos panaudojimą, stebėti ūkio sėjos, derliaus nuėmimo procentinį baigtumą ir kitus parametrus, padedančius optimizuoti ūkio resursų panaudojimą.

kriminalai.com

šaltinis: „Agro Gis“ info.

Posted Under
Be kategorijos