Baigtas didžiulis tyrimas dėl kvaišalų platinimo su sekso reikmenimis
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl psichotropinių medžiagų ir jų darinių platinimo Klaipėdos apskrityje (sekso prekių parduotuvėse „Amsterdamas“) bei kitų nusikalstamų veikų. Parduotuvių tinklo savininkui ir bendrovės buhalterei inkriminuojamos 7 nusikalstamos veikos.
UAB savininkui įteikti įtarimai dėl neteisėto praturtėjimo, neteisėto vertimosi ūkine ir komercine veikla, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais.
Parduotuvėse „Amsterdamas“ buvo prekiaujama naujomis psichoaktyviomis medžiagomis
Bendrovės buhalterė įtariama apgaulingai tvarkiusi apskaitą. Teisėsaugininkai nustatė, kad parduotuvėse „Amsterdamas“ buvo prekiaujama naujomis psichoaktyviomis medžiagomis – reklamuojamais narkotinių (psichotropinių) medžiagų (kokaino, MDMA, kanapių ir jų dalių bei pan.) pakaitalais, neva neturinčiais sudėtyje uždraustų ir sveikatai žalingų komponentų.
Įtariama, kad parduotuvių darbuotojai pagal bendrovės savininko nurodymą, nežinodami apie disponuojamų medžiagų žalingas savybes ir apyvartos apribojimus, patys gamindavo psichotropinių medžiagų darinių ir kitų medžiagų mišinius, vėliau juos parduodami leidykloje-spaustuvėje pagamintose pakuotėse „Twist“, „Storm“ bei „Love Powder“. Neteisėta parduotuvių „Amsterdamas“ veikla nutraukta 2010 m. gruodžio mėnesio pabaigoje, po to, kai Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai sulaikė parduotuvių „Amsterdamas“ savininką.
Krata prašmatniame kaltininko kotedže
Kratos metu prašmatniame kaltininko kotedže policijos pareigūnai aptiko apie 225 g miltelių su psichotropine medžiaga – mefedronu, apie 1 kg kitos psichotropinės medžiagos ir jos darinių bei virš 125 000 Lt, neapskaičiuotų bendrovės buhalteriniame balanse ir, įtariama, gautų vykdant neteisėtas ūkines ir komercines operacijas bei nusikalstamas veikas. Pas psichotropinių medžiagų darinius fasavusią darbuotoją teisėsaugininkai aptiko dar apie 1 kg naujos psichoaktyviosios medžiagos – psichotropinės medžiagos katinono darinio (4-MEC).
Taip pat apie 200 g analogiškos medžiagos, supakuotos į reklamines pakuotes, aptikta Klaipėdos ir Kretingos parduotuvėse „Amsterdamas“. Be to, parduotuvėse aptikta virš 22 000 Lt, neapskaičiuotų bendrovės buhalteriniame balanse.
Pinigus panaudojo įsigydamas kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą
Įtariama, kad, nusikalstamai praturtėjęs bei siekdamas nuslėpti ir įteisinti, įtariama, nusikalstamu būdu įgytus pinigus, parduotuvių tinklo savininkas dalį jų panaudojo lėšų legalizavimo finansinėms operacijoms atlikti bei sandoriams sudaryti. Taip pat įtariama, kad, siekdamas lėšų legalizavimo tikslo, kaltininkas nusikalstamu būdu įgytus pinigus panaudojo įsigydamas kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą, kuris įregistruotas jo šeimos narių, giminaičių, taip pat susijusių fizinių ir juridinių asmenų vardais.
Pagal ūkinės finansinės veiklos tyrimui pateiktus UAB apskaitos dokumentus ir ikiteisminio tyrimo medžiagą nustatyta, kad bendrovė per 2010 metų 10 mėnesių veiklos neužregistravo apskaitos registre „Kasa“ virš 3 000 000 Lt įplaukų, neįtraukė į apskaitą narkotinių (psichotropinių) medžiagų (jų darinių) gaminimo, perdirbimo, pardavimo už beveik 3 000 000 Lt, gavo virš 2 800 000 Lt pajamų. Taip pat negalima nustatyti, kur panaudoti beveik 3 000 000 Lt.
Turto konfiskavimui ir išplėstiniam turto konfiskavimui užtikrinti ikiteisminio tyrimo metu apribotos su kaltininku susijusių juridinių ir fizinių asmenų nuosavybės teisės į beveik 1 000 000 Lt vertės kotedžą Klaipėdoje, į beveik 400 000 Lt vertės butą Klaipėdoje, į beveik 80 000 Lt vertės automobilį „Mercedes Benz E 500“, į automobilį „Mercedes Benz CLS 320“, kurio vertė viršija 90 000 Lt, bei į beveik 150 000 Lt grynaisiais. Viso konfiskuotino turto ir pinigų vertė viršija 1 600 000 Lt.
Be to, Klaipėdos apygardos teisme šiuo metu nagrinėjamoje kitoje baudžiamojoje byloje parduotuvių savininkas kaltinamas neteisėtai disponavęs narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis labai dideliais kiekiais. LR BK 1891 str. 1 d. už nusikalstamą praturtėjimą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų. LR BK 216 str. 1 d. už nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimą numato laisvės atėmimą iki 7 metų. LR BK 260 str. 3 d. už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų.
Ikiteisminio tyrimo veiksmus uostamiesčio teisėsaugininkai atliko bendradarbiaudami su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu prie LR Vyriausybės, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padaliniais, Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centru, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie LR Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos apygardos valdyba, užsienio ekspertinėmis (Latvijos Respublikos Organinės sintezės institutas) ir teisėsaugos (JAV) institucijomis. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
vaizdo medžiaga:
kriminalai.com
šaltinis: Klaipėdos apskr. VPK info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį