Atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir UAB „Gelsauga“ vykdytų viešųjų pirkimų

gelezinkelisSpecialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus ir Šiaulių valdybų pareigūnai atlieka didelės apimties ikiteisminius tyrimus. Tyrimus dėl strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios įmonės AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir jos dukterinės įmonės UAB „Gelsauga“ vykdytų viešųjų pirkimų.

STT pareigūnai ikiteisminio tyrimo metu surinko faktinių duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad kai kurie asmenys piktnaudžiaudami tarnyba. Galimai AB „Lietuvos geležinkeliai“ Krovinių vežimo direkcijos, Geležinkelio infrastruktūros direkcijos Šiaulių filialo darbuotojai ir UAB „Gelsauga“ vadovai, galimai piktnaudžiaudami tarnyba, 2013 m. neskaidriai organizavo didelės vertės infrastruktūros remonto ir statybos darbų viešuosius pirkimus.

Įtariama, kad viešieji pirkimai dėl statybos ir remonto darbų pirkimo būdavo vykdomi iš anksto susitarus su konkrečių bendrovių atstovais dėl viešųjų pirkimų konkursų laimėjimo.

Vykdydami šiuos ikiteisminius tyrimus, STT pareigūnai šiandien atliko daugiau kaip 30 kratų ir tyrimui reikšmingų dokumentų poėmių AB „Lietuvos geležinkeliai“, UAB „Gelsauga“ ir su fiktyviais viešaisiais pirkimais susijusiose įmonėse Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje. Įtariant  piktnaudžiavimu arba padėjimu piktnaudžiauti yra sulaikyti 7 asmenys.

Atliekamus ikiteisminius tyrimus kontroliuoja ir jiems vadovauja Vilniaus ir Šiaulių apygardų prokuratūrų prokurorai.

kriminalai.com                           

šaltinis: STT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *