Ar reikalinga valstybės parama asmeniui, kuris gauna mažas pajamas? Dauguma, sunkiai besiverčiančių gyventojų, atsakytų – taip. Valstybė tą ir daro, moka įvairias pašalpas bei kitaip remia asmenis, praradusius darbą, auginančius mažamečius vaikus, ar nuskriaustus gyvenimo. Bet ar kiekvieną kartą ši parama naudojama pagal paskirtį?
Kiekvieną mėnesį, kai pradedamos mokėti pašalpos, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato pareigūnai gali pasakyti net nepažvelgę į kalendorių. Tomis dienomis išauga pranešimų apie viešosios tvarkos pažeidimus (palyginimui nuo 72 iki 142), padariusių viešosios tvarkos pažeidimus (nuo 26 iki 68), iškvietimų į šeimyninius konfliktus (nuo 11 iki 24), skaičius, išauga policijos automobilių pravažiavimo ridos (nuo 89 km/parą iki 300-400 km/par). Policija nesiskundžia, kad yra darbo, tačiau bent pusė registruojamų įvykių tomis dienomis padaro neblaivūs asmenys, didžioji jų dalis, gaunančių mažas pajamas ir valstybės paramą. Policijos galimybės nuvykti į įvykio vietą kur yra registruoti kiti įvykiai (eismo įvykiai, vagystės ar kita), sumažėja dvigubai. Reaguojame į kiekvieną iškvietimą, tačiau pajėgos yra ribotos, todėl laikas per kurį galime atvykti į įvykio vietą ilgėja. Policijos komisariato darbuotojai susitiko su Kelmės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja bei specialistėmis. Nutarta keistis informacija apie neblaivius asmenis, pristatytus į policijos komisariatą, kurie pažeidė viešąją tvarką.
Socialinės paramos skyrius turi galimybių peržiūrėti sąrašus asmenų, kurie gauna valstybės paramą ir spręsti klausimą dėl paramos panaikinimo. Buvo organizuota bendra priemonė, kurios metu policijos pareigūnai kartu su rajono seniūnijų seniūnais ir socialiniais darbuotojais, prasidėjus pašalpų mokėjimui, lankė asmenis, gaunančius valstybės paramą.
Kiekvienoje seniūnijoje buvo vidutiniškai aplankyta virš dešimties šeimų ar pavienių asmenų. Vykome į visas rajono seniūnijas, atokius kaimelius, lankėme miesto gyventojus. Stebino tai, kad žmogus, gaudamas 200 – 300 litų, sugeba dalį pinigų skirti svaigalams. Rezultatai labai nenustebino, ko tikėjomės, tą ir radome: netvarkingus namus, beveik trečdalis aplankytųjų nelabai suprato, su kuo ir apie ką kalbasi. Yra perkamas pigus alus, vynas ir ne po butelį, o tiesiog visa pakuotė – ,,taip paprasčiau – nereiks dažnai vaikščioti į parduotuvę“. Buvo tokių, kurie net nesugebėjo atsakyti į jiems užduodamus klausimus: suprask, ko nori…, ar aš negaliu nusipirkti alaus?!… ar čia pinigai…, duokit darbo“… , o pats ant kojų nepastovi ir nelabai tokiam kokį darbą patikėtum… Radome ir tvarkingus namus, prižiūrėtus vaikus. Nutarta ir ateityje organizuoti tokias priemones.
kriminalai.com
šaltinis: Telšių aps. VPK Kelmės r. PK info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.