Prasidėjęs pavasaris ugniagesių gelbėtojų, deja, nedžiugina, nes tik per kovo mėnesio pirmąsias 8 paras gaisruose jau žuvo 9 žmonės, o dar 9 gyventojai buvo traumuoti. Kaip rodo kelerių metų gaisrų statistika, daugiausia žmonių žūsta laisvadieniais, o ypač švenčių dienomis, kai padaugėja ir kitų skaudžių nelaimių. Šie metai tai irgi patvirtina, nes per Vasario 16-osios šventes gaisrai pasiglemžė net 6 gyventojų gyvybes, o per ką tik praėjusias Kazimierines gaisruose žuvo 4 žmonės. Tad ugniagesiai su nerimu laukia ir šio savaitgalio, juolab kad artėjanti Kovo 11-oji ugniagesiams ilgam išliks ne tik kaip Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, bet ir kaip vieno iš tragiškiausių gaisrų priminimas.
Prieš penkerius metus šios dienos rytmetį gaisre Žirmūnų gatvės daugiabučiame name, Vilniuje, žuvo 6 žmonės, o dar 23 gyventojai (tarp jų ir 9 vaikai) buvo traumuoti. Šio gaisro padariniai galėjo būti dar skaudesni, jeigu ugniagesiai ir policijos pareigūnai nebūtų spėję išgelbėti kelių dešimčių degusio namo gyventojų. Skaudžiausia, kad gaisrininkai prie degančio namo negalėjo greitai privažiuoti, nes jo kieme buvo sustatyti gyventojų automobiliai, o namo avariniai išėjimai užversti šiukšlėmis ir įvairiais senais rakandais. Kelios dėl to sugaištos minutės žuvusiems gyventojams buvo lemtingos.
Šiemet gaisruose jau žuvo 57 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį – 49), o 58 gyventojai buvo traumuoti. Pagrindinės tragiškų gaisrų priežastys – neatsargus rūkymas ir elgesys su ugnimi, dažniausiai apsvaigus nuo alkoholio, bei šildymo įrenginių eksploatavimo taisyklių pažeidimai. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nori atkreipti visuomenės dėmesį į pastaruoju metu augantį žūstančiųjų gaisruose skaičių bei tokių nelaimių priežastis ir prašo gyventojų atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovose, saugiai naudotis šildymo įrenginiais, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų. Daugelio gaisrų pasekmės būna ypač skaudžios ir dėl pavėluoto ugniagesių gelbėtojų iškvietimo, todėl, pastebėję gaisrą, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. O prieš išvykdami iš namų į šventinius renginius, nepamirškite išjungti iš elektros tinklo elektrinių šildymo prietaisų, nepalikite perkaitintos ar besikūrenančios krosnies, patikrinkite, ar išjungtos dujos. Be to, taip pat norime atkreipti gyventojų dėmesį, kad ant vandens telkinių dar laikosi ledas, o atodrėkių metu jis tampa netvirtas, tad nelipkite ant jo ir įspėkite, kad to nedarytų aplinkiniai.
kriminalai.com
šaltinis: VPGD info.