Dalyvavimas Leonardo da Vinci mobilumo projektuose – galimybė tobulėti
Lietuvos policijos mokykla (toliau – LPM) suvokdama, kad pareigūno efektyvų darbą lemia tinkamas profesinis pasirengimas, žinios, praktiniai įgūdžiai, užsienio kalbų mokėjimas, siekimas tobulinti profesinę veiklą, gebėjimas priimti naujus iššūkius, kartu su Slupsko policijos mokykla (toliau – SPM) inicijavo Leonardo da Vinci IVT mobilumo projektą „Būsimųjų policijos pareigūnų profesinių kompetencijų plėtra ir įgūdžių tobulinimas viešosios tvarkos ir saugumo užtikrinimo srityje“, kurio dalyviai buvo LPM kursantai, Paraiškos teikėjas ir Siunčiantysis partneris – LPM, o Priimantysis partneris – SPM.
LPM kursantų mobilumo projekte buvo keliami šie pagrindiniai tikslai:
patobulinti kursantų profesines kompetencijas ir praktinius įgūdžius viešosios tvarkos ir visuomenės saugumo srityje, skatinti bendradarbiavimą ir naujoviškų praktikų vystymą tarp Europos policininkų rengimo institucijų, didinti jų mastą, pakelti kursantų užsienio kalbos mokymosi motyvaciją, patobulinti šnekamosios ir specialybės kalbos įgūdžius, padėti kursantams įgyti tarpkultūrinės patirties, vystyti bendravimo įgūdžius.
Projekto įgyvendinimo metu buvo pasiekti šie rezultatai: 16 mokyklos kursantų patobulino savo profesines, socialines ir asmenines kompetencijas; buvo sukaupta medžiaga apie kaimyninės šalies policijos rengimo sistemą, policijos veiklą; prisidėta prie policininko profesijos prestižo kėlimo, o užmegztas bendradarbiavimas ir naujoviškų praktikų vystymas tarp Europos policininkų rengimo institucijų ir toliau skatina tolimesnę bendrą veiklą.
Projekto įgyvendinimas prasidėjo birželio 27 d
Rugsėjo mėn. buvo paskelbta projekto dalyvių atranka. Dvi lapkričio mėnesio savaites 16 atranką laimėjusių projekto dalyvių lankė intensyvius anglų kalbos kursus, kurių metų tobulino kalbinius įgūdžius, reikalingus sėkmingai dalyvauti stažuotėje, ruošėsi kelionei.
Pirmoji 6 projekto dalyvių grupė stažavosi SPM nuo 2012 m. lapkričio 30 d. iki gruodžio 16 d., o antroji, sudaryta iš 10 projekto dalyvių, – 2013 m. sausio 11-27 d.
Stažuotės metu projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Slupsko (Lenkija) regiono policijos įstaigomis, jų tikslais ir uždaviniais, darbo priemonėmis ir metodais, stebėti ir dalyvauti praktiniuose mokymuose, vedamuose SPM instruktorių. Projekto dalyviai buvo stebimi ir jų įgūdžiai vertinami SPM mentorių, o stažuotės pabaigoje jiems buvo įteiktas „Europass“ pažymėjimas. Projekto partneris taip pat paruošė ir įgyvendino turiningą kultūrinę programą.
Grįžę iš stažuotės projekto dalyviai atliko jiems skirtas užduotis:
parengė ataskaitas, pristatė stažuotėje įgytą profesinę ir asmeninę patirtį susitikimuose su mokyklos bendruomene, parengė nuotraukų parodą, kūrė filmukus, rašė straipsnelius apie laiką, praleistą stažuotėje.
Stažuotės metu atliktos projekto dalyvių užduotys buvo apibendrintos ir integruotos į LPM eismo priežiūros ir policijos administracinės veiklos pamokose naudojamą medžiagą.
Projekto dalyviai patirtį, įgytą stažuotės metu, įvertino teigiamai. Jie pasakojo, jog susipažino su Lenkijos policijos bei policijos pareigūnų rengimo sistemomis, policijos darbo organizavimu Slupsko regione, įgijo naujų profesinės taktikos pagrindų dalyvaudami įdomiose modeliuojamose situacijose, patobulino anglų kalbos įgūdžius. Dauguma teigė, kad dalyvavimas projekte jiems suteikė ne tik profesinių žinių ir motyvacijos siekti profesionalumo pasirinktoje veiklos srityje, bet taip pat sustiprino norą tobulinti užsienio kalbos žinias.
Neigiami stereotipai buvo sulaužyti
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad dauguma projekto dalyvių minėjo, jog prieš stažuotę turimi neigiami stereotipai apie Lenkiją, jos gyventojus ir kultūrą buvo sulaužyti, kai jie pamatė šalį iš arčiau, susipažino su Lenkijos kultūra, tradicijomis, istorija, patyrė sutiktų žmonių draugiškumą, nuoširdumą ir rūpestį. Remdamiesi šia patirtimi tikimės, kad turėję galimybę giliau pažinti kitos ES šalies kultūrą, gyvenimo būdą, istoriją, projekto dalyviai ateityje labiau gerbs kitų asmenų socialinį, kultūrinį, kalbinį ir etninį tapatumą, suvoks ES šalių kultūrų įvairovės poveikį Lietuvai, saugos ir plėtos daugialypę, tautinių mažumų praturtintą savo šalies kultūrą, aktyviau dalyvaus visuomenės kaitos procesuose.
Šiuo metu septyni projekto dalyviai dirba Lietuvos policijos pajėgose, šeši atlieka paskutinę stažuotę ir birželio mėnesį išlaikę baigiamuosius egzaminus įsilies į policijos pareigūnų greitas, trys sėkmingai baigia antrąjį pusmetį, o per vasarą pailsėję toliau tęs mokslus LPM antrame kurse.
Įvertinus tai, kad visi projekto dalyviai visiškai įvykdė numatytą projekto programą, jų įgyta profesinė patirtis buvo įteisinta projekto priimančiosios institucijos jiems išduotuose „Europass“ mobilumo dokumentuose, kuriuose įvardinti jų visi stažuotės metu įgyti gebėjimai bei įgūdžiai, galima teigti, kad antrasis LPM kursantų mobilumo projektas buvo sėkmingas.
Pirmasis projektas yra skirtas kursantams
Skatinama sėkmingos mobilumo projektų patirties bei siekdama ir toliau sudaryti galimybes profesiniam ugdymui tobulinti, LPM 2013 m. parengė dar du Leonardo da Vinci mobilumo projektą, kuriems ŠMPF skyrė finansavimą. Pirmasis projektas yra skirtas kursantams ir jis suteiks galimybę 12 LPM kursantų atlikti dviejų savaičių trukmės stažuotes Liublino (Lenkijoje), Karlskronos (Švedija) ir Norfolko (Didžioji Britanija) policijos komisariatuose. Antrojo projekto dalyviai bus LPM pedagogai, vedantys kompleksinius mokymus, kurie tobulins savo profesines žinias kompleksinių (integruotų) mokymų srityje Latvijos Valstybinėje policijos kolegijoje, Slupsko policijos mokykloje bei Estijos Saugumo mokslų akademijoje.
Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
kriminalai.com
šaltinis: LPM info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.