Balandžio 6 ir 7 dienomis Ignalinos rajone, Dūkšto, Rimšės, Naujojo Daugėliškio ir Tverčiaus seniūnijose, bendruomenės pareigūnas Nerijus Kačanovas kartu su Viešosios policijos skyriaus migracijos grupės vyresniąja specialiste Aurelija Raslanaite apsilankė pas senyvo amžiaus bei vienkiemių gyventojus dėl asmens tapatybės dokumentų gamybos, įsigijimo ir nusikaltimų prevencijos.
Susitikimų metu pareigūnė Aurelija Raslanaitė su mobilia biometrinių duomenų registravimo ir patikros įranga nuskaitė asmenų duomenis dėl asmens tapatybės dokumentų gamybos bei priminė, kad gyventojai privalo laiku pasikeisti savo asmens dokumentus, kadangi gyvenimas su negaliojančiu dokumentu yra administracinės teisės pažeidimas, už kurį numatyta administracinė atsakomybė. Pagal nustatytą tvarką dėl naujo asmens dokumento išdavimo migracijos grupei būtina pateikti asmens tapatybės kortelę arba pasą (jį keičiant); gimimo liudijimą, jei pilietis asmens tapatybės kortelę arba pasą gauna pirmą kartą, tuomet privalo sumokėti valstybės rinkliavą (asmenys, turintys banko kortelę, valstybės rinkliavą gali sumokėti policijos komisariate, 10 kabinete), ar pateikti dokumentą, patvirtinantį atleidimo nuo minėtos rinkliavos aplinkybes; prireikus – kitus dokumentus.
Taip pat akcentavo, jog asmenys, kurie dėl neveiksnumo ar fizinės negalios negali atvažiuoti į policijos komisariatą ir įsigyti ar pasikeisti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus (asmens tapatybės korteles, pasus), privalo patys ar jų globėjai iš anksto apie tai informuoti pareigūnus ir tuomet į namus ar gydymo įstaigas pareigūnai su mobilia biometrinių duomenų registravimo ir patikros įranga atvyks patys ir asmenų duomenis nuskaitys įprastoje aplinkoje. Detalesnę informaciją galite sužinoti paskambinę į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariatą bendruoju pagalbos centro telefonu 112, 02 arba (8 386) 50 409, arba pasiteirauti elektroniniu paštu aurelija.raslanaite@policija.lt.
Gyventojams taip pat buvo akcentuota, kaip apsaugoti turtą nuo ilgapirščių, ką svarbu žinoti apie nuosavybės apsaugą, kur kreiptis ištikus nelaimei. Pareigūnai ypač daug dėmesio skyrė sukčiavimo atvejams, kadangi remiantis turimais duomenimis, „telefoniniai“ sukčiai dažniausiai bando apgauti pagyvenusius žmones.
Policijos pareigūnai ragino bendrauti ir bendradarbiauti su pareigūnais, dalino informacinius lankstinukus bei vizitinės kortelės su apylinkės inspektorių ir bendruomenės pareigūnų kontaktiniais telefonais. Juk tik visi drauge galime užkirsti kelią teisės pažeidimams bei nusikalstamoms veikoms.
kriminalai.com
šaltinis: Utenos aps. VPK Ignalinos r. PK info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.