Apsaugokime senolius nuo sukčių

Pastarosiomis savaitėmis, vis dažniau šnekant apie Lietuvos pasirengimo planus eurui įsivesti, sukčiai pasigavo šią temą ir ją pritaikė savo kasdieninėje veikloje. Savo aukomis jie pasirinko senyvo amžiaus žmones.

Vasario 21 d. Šiauliuose, Ežero g. gyvenanti 85 metų senolė sulaukė 30-40 metų moters, kuri  pranešė, kad litai jau keičiami į eurus. Nepažįstamoji pademonstravo savo paslaugumą ir pasisiūlė galinti atlikti šią valiutų keitimo operaciją. Šiaulietei tereikia jai paduoti pinigus, ji nunešianti į banką ir tuoj pat parnešianti eurus. Senolė jai padavė 2700 litų. Paslaugioji moteris, su pinigais žengdama lauk pro duris, tarpduryje susitiko buto šeimininkės kaimynę. Ši senolės pasidomėjo, ko norėjusi nepažįstamoji ir, išgirdusi pasakojimą apie litų keitimą į eurus, iš karto suprato, kad čia buvo užsukusi sukčė. Pasak liudytojų, ji galėjo pas senolę atvykti oranžinės spalvos automobiliu.

Labai panaši istorija kovo 7 d. pasikartojo Šiauliuose, P. Cvirkos g. Pas 82 metų J. Š. atėjusi nepažįstama panašaus amžiaus moteris, pasiūliusi savo pagalbą, keičiant litus į eurus, išviliojo ir pavogė 6 000 Lt. Svarbiausia tai, kad senoliai labai patiklūs žmonės ir jie pirmiausia savo santaupas nepažįstamiesiems atiduoda, o tik po to, jiems išėjus, pradeda dvejoti ir susipranta, kad, ko gero, bus patekę į sukčių pinkles.

Tą pačią dieną savo pinigų neteko ir Radviliškio r., Šeduvoje gyvenanti 90-metė. Senolė nurodė, kad ją aplankė šviesiais kailiniais vilkinti ir tamsius akiniais nešiojanti 35-40 metų moteris, kuri, prisistačiusi policijos pareigūne, paprašė parodyti savo santaupas, nes esą būtina sutikrinti pinigų kupiūrų serijas bei numerius. Po „sutikrinimo“ radviliškietė pasigedo 5 020 Lt.

Dar vienas sukčiavimo modelis, taikomas senyvo amžiaus gyventojams – pažadai pasirūpinti įvairiomis kompensacijomis. Vasario 19 d. pas Šiauliuose, Draugystės pr., gyvenančią 87 metų J. B. apsilankė nepažįstama moteris, kuri prisistatė savivaldybės darbuotoja ir pranešė senolei apie galimybę gauti kompensaciją už kietą kurą, naudojamą krosniai kūrenti. Ji nurodė, jog, norint gauti kompensaciją, būtina išmatuoti gyvenamojo būsto plotą.  Senolė neprieštaravo. Po to jos buvo paprašyta pateikti asmens dokumentus. Močiutė išsitraukė dėžutę, kurioje buvo vaistai, dokumentai ir 1 500 litų. Išėjus nepažįstamajai, buto savininkė pasigedo dėžutės su vaistais ir pinigais.

Kovo 8 d. po nepažįstamos moters, prisistačiusios savivaldybės darbuotoja, apsilankymo Joniškyje, Parko g., gyvenanti 74 metų moteris pasigedo piniginės su 2 470 litų.
Jei yra ir daugiau gyventojų, sulaukusių nepažįstamų moterų vizito su analogiškais pasiūlymais, nedelsdami apie tai informuokite  policiją.

O svarbiausia – apsaugokime nuo sukčių senolius. Pakalbėkite su savo garbaus amžiaus tėvais, seneliais, kaimynais, pažįstamais ir įteikite jiems vieną labai svarbų dalyką – niekas iš oficialių institucijų nevaikšto pas gyventojus ir nerevizuoja jų santaupų. Visais laikais ir visose šalyse valiutų keitimo operacijos yra tik bankų kompetencija ir ji vykdoma tik bankuose, o ne jų darbuotojams vaikštant po namus. Tad jei kas nors pasiūlytų jums keisti litus į eurus, kad ir labai gundančiu kursu, drąsiai kvieskite policiją, nes jūsų namuose – sukčius. Jei pastebėtumėte, kad po jūsų gyvenvietę važinėja įtartinas automobilis, kuriame sėdi jums nepažįstami asmenys, užsukantys į gyventojų namus ir siūlantys litus keisti į eurus ar pasirūpinti įvairiomis kompensacijomis, skambinkite tuoj pat  bendruoju pagalbos telefonu 112.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos