Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnai (budėtojai) beveik kiekvieną parą užregistruoja po 2-5 pranešimus apie skambinusius telefoninius sukčius. Šią savaitę užregistruoti keli tokie pranešimai. Mes galime nuoširdžiai pasidžiaugti, kad didžioji dauguma mūsų gyventojų jau supranta, kieno nelauktų skambučių sulaukia ir nebeužkimba ant apgavikų kabliuko. Tačiau keli garbaus amžiaus žemiečiai savo santaupas atidavė nedoriems piliečiams.
Todėl dar kartą primename pagrindinius telefoninių sukčių naudojamus būdus.
- Paskambinęs apgavikas prisistato artimu giminaičiu ar net Jūsų vaiku ir praneša, kad pateko į bėdą, dažniausiai – į avariją. Įvykio metu neva buvo sužeistas žmogus ir, kad nebūtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, reikia sumokėti. Naudodamiesi netikėtumu ir Jūsų susijaudinimu, jie paprašo skubiai perduoti reikalingą pinigų sumą. Pinigus prašo pervesti į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti. Dažniausiai šiuo būdu apgaudinėjami vyresnio amžiaus žmonės ir vaikai.
- Paskambinęs apgavikas prisistato Ekonominių ar finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnu ir praneša, kad per Jūsų banko sąskaitą yra „plaunami“ nelegalūs pinigai arba net sulaikytas banke žmogus, pas kurį rado daug banko kortelių, tame tarpe ir Jūsų vardu išduotą. Tariamas policininkas prašo pasakyti banko prisijungimo duomenis, kodus, neva užblokuoti sąskaitą, sustabdyti daromą nusikaltimą.
- Į Jūsų mobiliojo ryšio telefoną apgavikas atsiunčia žinutę (pranešimą), kad Jūs laimėjote loterijoje, akcijoje ar žaidime ir toliau Jūsų prašoma ar nurodoma paskambinti nurodytu numeriu, arba į nurodytą sąskaitą pervesti pinigų sumą, arba papildyti mobiliojo ryšio telefono sąskaitą, arba padiktuoti papildymo kortelių kodus.
Sulaukę tokių skambučių visais atvejais:
- jokiu būdu neatskleiskite savo asmens bei elektroninės bankininkystės duomenų nurodytas sąskaitas;
- neperduokite pinigų per tarpininkus ar į nurodytas sąskaitas;
- paskambinkite giminaičiui ar artimam asmeniui, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba;
- paskambinkite savo vaikui, anūkui ar kitam patikimam žmogui ir pasakykite apie sulauktą skambutį, paklauskite jo patarimo;
- visais atvejais nedelsdami praneškite policijai, kad skambino sukčius.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kolektyvas džiaugiasi, kad gyventojai jau atpažįsta telefoninius sukčius, nepasiduoda jų apgaulei bei praneša policijai apie sulauktus skambučius. Prašome visada informuoti policiją. Dar kartą primename, kad policija telefonu niekada neprašys pasakyti Jūsų asmens, banko prisijungimo duomenų.
kriminalai.com
šaltinis: Telšių aps. VPK info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.