Kiekvienos šventės metu uostamiesčio gyventojai bei miesto svečiai gana dažnai netenka savo piniginių, mobiliojo ryšio telefonų ir dokumentų. Tai reiškia, kad pasidarbavo kišenvagiai.
Į šventę atvykę vyrai dažniausiai savo daiktų pasigenda kelnių kišenėse, o moterys – rankinėse. Kad šventės metu apsaugotume savo turtą, pirmiausia turime būti labai atidūs. Tačiau dažniausiai lemiamu momentu žmogaus dėmesį nusikaltėliai atitraukia. Svarbiausia, negalima laikyti vertingų daiktų drabužių išorinėse kišenėse. Be to,visada reikia stebėti, kas stovi šalia.
Kišenvagiai dažniausiai naudojasi labai paprastu būdu: grūstyje labiau spaudžiama kuri nors kūno dalis (nugara, krūtinė, pilvas, alkūnė), todėl žmogus nepastebi, kad po kišenes jau kažkas naršo. Neretai tokios spūstys sudaromos dirbtinai. Dažniausiai darbuojasi keli kišenvagiai. Išlipę iš visuomeninio transporto ar po šventinės spūsties, pasigendame pinigų, aptinkame išpjautą kišenę, atidarytą rankinę, ant peties telikusį nupjautą jos dirželį.
Kišenvagiai dažnai prisidengia permestu per ranką švarku, paltu, laikraščiu, žurnalu ar kokiu kitu daiktu. Be to, dažnai vilki ilgus paltus.Visada labai svarbu jausti ir suvokti, kas šalia Jūsų stovi, į kokią padėtį patekote – nepamirškite, kad tuo metu gali būti „švarinamos“ Jūsų kišenės ar krepšys.
Visuomeniniame transporte kišenvagis dažniausiai įsitaiso Jums už nugaros ir laukia patogaus momento.Be to, jam geriausia, kai Jūs stovite aukščiau, o jis žemiau, ant laiptelių. Tuomet kišenvagiui nereikia lankstytis – ramiai perpjauna ar atidaro Jūsų krepšį. Jūs nieko nė nepajusite ir neįtarsite. Pasigesite piniginės daug vėliau, kai kišenvagio arti nebebus.
Patariame:
- saugokitės kišenvagių, nesinešiokite vienoje piniginėje daug pinigų, laikykite juos keliose vietose. Jei apvogs, prarasite tik dalį grynųjų;
- nelaikykite piniginės krepšio viršuje, paslėpkite giliau, geriausia – krepšio dugne;
- stenkitės, kad rankinė netabaluotų už nugaros. Nešiokite ją prieš save (net jei tai nepatogu ar neelegantiška);
- venkite spūsties. Jei tai neįmanoma, būkite ypač atidūs;
- jei viešajame transporte pastebėjote, kad kažkas stovi už Jums už nugaros ir laiko ant rankos permestą striukę, žinokite, kad tai gali būti pavojaus signalas. Striukė pridengia kišenvagio rankos judesius, ir jis netrukus gali kibti į darbą.
Tik būdami budrūs bei išmanydami kišenvagių “darbo” metodus, išsaugosime ir savo šventinę nuotaiką, ir vertingus daiktus bei dokumentus.
kriminalai.com
šaltinis: Klaipėdos apskr. VPK info.