Klaipėdos apygardos prokuratūrą pasiekė informacija, kad telefoniniai sukčiai, siekdami išvilioti iš patiklių piliečių pinigus, išbandę pačius įvairiausius apgavysčių būdus, pastaruoju metu pradėjo naudotis ir prokuratūros vardu.
Į Klaipėdos apygardos prokuratūrą paskambinusi vyresnio amžiaus moteris paaiškino, jog jai skambino vyriškis, kuris, prisistatęs Klaipėdos apygardos prokuroro vardu, prašė jos nurodyti savo banko sąskaitą, prisijungimo prie internetinės bankininkystės kodus ir pan. Moteris susirūpinusi teiravosi, ar prokuroras minėta pavarde tikrai dirba Klaipėdos apygardos prokuratūroje.
Klaipėdos apygardos prokuratūra informuoja, kad prokurorai niekada telefonu neprašo piliečių pateikti banko sąskaitų numerių ar prisijungimo prie interneto bankininkystės kodų.
„Ikiteisminio tyrimo veiksmai paprastai atliekami ikiteisminio tyrimo įstaigoje, ar tai būtų policija, ar prokuratūra, ar kita teisėsaugos institucija. Įtariamieji, liudytojai ar kiti proceso dalyviai betarpiškai bendrauja su pareigūnais, o visi ikiteisminio tyrimo veiksmai yra protokoluojami, t.y. surašomi raštu, dokumentus pasirašant pareigūnui ir procesiniame veiksme dalyvavusiam asmeniui“,– paaiškino Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Giedrius Danėlius. Jis dar kartą paragino žmones būti atidiems, saugant savo asmens duomenis, nesuteikti jų jokiems nepažįstamiems žmonėms, tuo labiau – kalbantis su jais telefonu. Kilus įtarimams apie telefoninio sukčiavimo atvejus, prokuratūra rekomenduoja apie tai nedelsiant informuoti policijos pareigūnus.
kriminalai.com
šaltinis: KAP info.