Baigta tarptautinė prekybos žmonėmis byla

Lietuvos kriminalinės policijos biure baigta tirti baudžiamoji byla, kurioje keturi Lietuvos piliečiai kaltinami Lietuvoje bei Nyderlandų Karalystėje prekyba žmonėmis, įtraukimu į prostituciją, gabenimu prostitucijai asmens sutikimu, pelnymusi iš kitų asmenų prostitucijos, išžaginimu.

Ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso BK 307 str. 1, 2, 3 d. 308 str. 1, 2 d., 147 str. 2 d., 149 str. 1 d. (dėl pelnymosi iš kito asmens prostitucijos ir įtraukimo į prostituciją, prekybos žmonėmis, išžaginimo) kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūra, kuri 2012-05-14 bylą perdavė Vilniaus apygardos teismui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2011 metų pradžioje Lietuvos teisėsaugos institucijos gavo pranešimą iš Nyderlandų Karalystės policijos pareigūnų, kad į juos kreipėsi Lietuvos Respublikos pilietė K. L. (gimusi 1992 m.), kuri tapo prekybos žmonėmis auka. Pradėjus ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kad K. L. užverbavo ir iš Lietuvos Respublikos į Nyderlandų Karalystę seksualiniam išnaudojimui išvežė E. B. (gimęs 1975 m.) ir G. D. (gimęs 1974 m.), kurie veikė organizuota grupe su Nyderlanduose gyvenančiu bendrininku M. Č. (gimusiu 1975 m.) Nyderlandų Karalystėje K. L. buvo prievarta laikoma M. Č. nuomojamame bute, kartu su kitomis 4 merginomis iš Lietuvos, verčiama dirbti prostitute. Iš lietuvaičių prostitucijos gaunamos pajamos buvo pagrindinis nusikaltėlių pajamų šaltinis. Prieš nukentėjusiąją buvo naudojamas psichinis ir fizinis smurtas, ji buvo svaiginama alkoholiu bei narkotinėmis medžiagomis. Nukentėjusioji K. L. sužinojusi, kad ją ketina perparduoti prostitucijai, pabėgo ir kreipėsi į policiją.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad Lietuvos piliečiai Nyderlandų Karalystėje ketino plėsti nelegalų prostitucijos tinklą, verbavo kitas merginas iš Lietuvos prostitucijai. Ikiteisminio tyrimo metu, po sėkmingos operacijos, įtariamieji E. B. ir G. D. buvo sulaikyti Lietuvoje, o M. Č., kuris slėpėsi Nyderlandų Karalystėje, bendradarbiaujant su šios šalies pareigūnais, pagal Europos arešto orderį, buvo sulaikytas ir perduotas Lietuvos teisėsaugos institucijoms. Reikšmingą pagalbą tyrimo metu suteikė Lietuvis Caritas bei TMO (Tarptautinė migracijos organizacija) Vilniaus biuras. Už šioje byloje ištirtus nusikaltimus Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki dvylikos metų.

kriminalai.com

šaltinis: LKPB info.

Posted Under
Be kategorijos