Gegužės 16 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento lankėsi Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė, jos patarėjas Algis Lisauskas, Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Juozas Pocius, kiti ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų atstovai. Jie susitiko su departamento direktoriumi vidaus tarnybos generolu Remigijumi Baniuliu, direktoriaus pavaduotoju vidaus tarnybos pulkininku Vygandu Kurkuliu ir Vidaus tyrimų skyriaus viršininku vidaus tarnybos pulkininku Giedriumi Bagdonu.
Susitikimo metu profesinių sąjungų atstovai pateikė departamento vadovybei klausimus dėl Centrinės medicinos ekspertizės komisijos vykdomo pareigūnų sveikatos tikrinimo, dėl pareigūnų pareiginės algos bazinio dydžio kėlimo, dėl 40 valandų darbo laiko normos taikymo pareigūnams bei dėl 100 proc. vidutinio darbo užmokesčio mokėjimo, kai pareigūnas turi nedarbingumą, susijusį su profesine liga ar sveikatos sutrikimais, atsiradusiais dėl tarnybos vykdymo.
Departamento direktorius R. Baniulis pažymėjo, kad profesinių sąjungų reikalavimai yra pagrįsti ir pažadėjo išspręsti departamento kompetencijoje esančius klausimus. „Deja, negaliu padidinti pareiginės algos bazinio dydžio. Nepritariu ir dėl 40 valandų darbo savaitės reikalavimo. Tokiu atveju būtų išbalansuota dabartinė atlyginimų sistema, nebūtų skatinami ne pamainomis dirbantys pareigūnai. Jeigu gautume pakankamai pinigų apmokėti už viršvalandžius, būtų kita situacija, tačiau turint tokį didelį skaičių laisvų etatų, neįmanoma būtų viršvalandžių kompensuoti poilsio dienomis, nes neužtenka žmonių. Tik šiemet su darbo užmokesčiu „išlipome iš duobės“. Stengsimės ir toliau jam skirti pagrindinį akcentą. Taip pat nemažai lėšų reikia ir investiciniams projektams, informacinėms sistemoms išlaikyti. Dar viena ypač opi problema – tarnybinė uniforma. Šiemet tikimės visiems ugniagesiams skirti po vieną jos komplektą, labai jos reikėtų ir priešgaisrinės priežiūros inspektoriams, bet visiems pinigų neužtenka,“ – kalbėjo R. Baniulis.
Kalbėdama apie pareigūnų nedarbingumo apmokėjimą, L. Soščekienė pažymėjo, jog, jos duomenimis, sumažinus apmokėjimą už nedarbingumą, iš pradžių sergančiųjų sumažėjo 30 proc., o dabar yra apie 15 proc. mažėjimas. „O kiek pareigūnų, nenorėdami prarasti pinigų, iš viso neima nedarbingumo pažymėjimo ir vaikšto sirgdami?“ – retoriškai klausė ji. Tačiau, pasak direktoriaus R. Baniulio, kai nedarbingumo laikotarpiu mokama 100 proc. pareiginės algos, atsiranda žmonių, kurie piktnaudžiauja tuo, o už juos turi dirbti kiti. „Be to, dėl pareigūnų nedarbingumo sutaupytais pinigais mes šiek tiek galime paskatinti dirbančius,“ – sakė jis. Tačiau kad reikia keisti apmokėjimo už nedarbingumą tvarką ar bent sudaryti tam tikrų su tarnyba susijusių ligų sąrašą, pritarė abi pusės.
Taip pat buvo aptartas klausimas ir dėl pareigūnų sveikatos tikrinimo po 9 ir 16 tarnybos metų. „Siekdami ilgiau išlaikyti žmones tarnyboje, mes pabandėme liberalizuoti pareigybių priskyrimą sveikatos grupėms. Ir Vidaus tarnybos statuto pakeitimo projekte esame pasiūlę pareigūnų sveikatą tikrinti ne po 9 ir 16 metų, bet pratęsiant tarnybos laiką, kai jiems sueina 50 metų,“ – sakė direktorius R. Baniulis.
Susitikime taip pat aptartas ugniagesių kvalifikacijos įgijimas pasitelkiant Darbo biržas. Profesinių sąjungų atstovai taip pat pažymėjo, kad daugiau dėmesio reikėtų skirti ugniagesio profesijos populiarinimui tarp moksleivių – rengti jiems vasaros stovyklas, kuriose jie galėtų susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu ir gaisrine bei gelbėjimo technika.
kriminalai.com
šaltinis: VPGD info.