Gaisrų šiemet mažiau, tačiau padaugėjo žuvusiųjų

Per 4 šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 5307 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų sumažėjo 4,4 proc. Deja, gaisruose žuvo 81 žmogus (pernai per tą patį laikotarpį – 69), o 103 gyventojai (106) patyrė traumų. Šiemet jau kilo 10 gaisrų, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus, ir 1 gaisras, pasiglemžęs 3 gyvybes. Miestuose žuvo 29 žmonės, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 52. 10 žmonių žuvo Vilniuje, po 6 – Prienų ir Vilniaus rajonuose bei Klaipėdoje, 5 – Kaune.

Net 24 gyventojai žuvo dėl neatsargaus rūkymo, 19 – dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, o dar 14 žmonių gaisrai pasiglemžė dėl krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimų bei jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų (kai pernai per tą patį laikotarpį – 3). Be to, 4 gyventojai žuvo dėl priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų eksploatuojant elektros įrangą, 3 – dėl padegimų, 2 – dėl dujinių, žibalinių, benzininių įrengimų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, o 13 žmonių žuvimo priežastys dar tikslinamos.

Daugiausia gaisrų šiemet kilo atvirose teritorijose – 2474 arba 46,6 proc. visų gaisrų, išdeginusių per 4 tūkstančius hektarų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, gaisrų skaičius atvirose teritorijose sumažėjo 10,6 proc. Plačiau skaitykite skiltyje statistika.

kriminalai.com

šaltinis: VPGD info.

Posted Under
Be kategorijos