Telefoniniai sukčiai nebegalės naudotis „SMS credit“ greitųjų kreditų bendrovės paslaugomis

telefoniniai sukciaiTelefoniniai sukčiai jau nebegalės naudotis „SMS credit“ greitųjų kreditų bendrovės paslaugomis

Kauno miesto apylinkės teismas, 2013 metų lapkričio 15 dieną išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą susijusia su greitais kreditais. Šią administracinio teisės pažeidimo bylą yra aktuali daugeliui gyventojams. Tai bylą susijusią su  pinigų plovimo ir teroristų finansavimo priemonių įgyvendinimo. Taip pat susijusią su pažeidimais dėl netinkamo kliento tapatybės nustatymo. Teismo sprendimu  UAB „4finance“ direktoriui G. V.  buvo skirta 8 tūkstančių litų baudą.

UAB „4finance“, plačiai žinomas prekės ženklu „Sms credit“ naudotojas, ir teikia greitųjų paskolų paslaugas. Skolinantis pinigus asmenys paraišką gali pildyti internetu, skambinant telefonu arba pateikti spaudos kioske. Telefoniniai sukčiai galėjo išnaudoti tokia situaciją savo tikslams pasiekti.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atliktas  patikrinimas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atlikusi patikrinimą UAB „4finance“ nustatė, kad klientų bylose su kuriais paskolos sutartys buvo sudarytos internetu, tai yra kai klientas fiziškai nedalyvauja nustatant jo tapatybę, nėra klientų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijų. Pagal dabartinį teisinį reglamentavimą informacijos apie klientą, gaunamos kartu su kliento pavedimu iš kitos finansų įstaigos, neužtenka, kad būtų sudaryta visa kliento tapatybei nustatyti reikalaujamų duomenų apimtis.

Teisinis reguliavimas reglamentuojantis greitųjų kreditų suteikimą

Pagal galiojančius teisės aktus, reikiamą kliento tapatybės duomenų apimtį garantuoja duomenys apie klientą, gauti iš asmens tapatybės dokumento, arba notariškai patvirtintos jo kopijos, o finansų įstaiga visada privalo turėti tapatybei nustatyti pateikto kliento dokumento originalo kopiją, patvirtintą darbuotojo parašu ir antspaudu.

Jau buvo pasitaikė sukčiavimo atvejų todėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba skirdama ypatingą dėmesį pinigų plovimo prevencijos priemonių įgyvendinimui.  Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba įspėja visas greitųjų kreditų bendroves tinkamai naudoti kliento tapatybės nustatymo priemones. Teisės aktų reikalavimus atitinkantis kliento tapatybės nustatymas turi būti pagrįstas asmens tapatybės dokumentais.

Tinkamas kliento tapatybės nustatymas užkirs kelią telefoniniams sukčiams, kai nusikaltėliai apgaule gauna daugiatūkstantinius kreditus kitų žmonių vardu, pasinaudodami jų bankų sąskaitomis ir slaptažodžiais.

kriminalai.com                           

šaltinis: Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *