Teismas dėl neteisėto disponavimo senoviniais karo reliktais

Kolekcionieriais save vadinantys vyrai stos prieš teismą

disponavimas_senoviniais_reliktais

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroras E. Jurgelis teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis kaltinami keturi 37-erių–48-erių metų vyrai. Vienas jų taip pat kaltinamas kontrabanda.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnams, atlikus ikiteisminį tyrimą, buvo nustatyta grupė vyrų, užsiiminėjusi įdomia veikla – karo reliktų, sprogstamųjų medžiagų, ginklų ir kitokių medžiagų, detalių kolekcionavimu.

Kolekcionieriais save vadinantys vyrai į pareigūnų akiratį pateko 2015 metų vasarą, kada pareigūnų buvo sustabdytas 48-erių metų Utenos rajono gyventojas, iš Latvijos į Lietuvą gabenęs šaunamąjį ginklą ir granatų korpusus su juose esančiu trotilu. Vyras prekes buvo įsigijęs iš pažįstamo latvio, tačiau veždamas pirkinius iš Daugpilio namo, jų nepateikė muitinės kontrolei, gabeno neteisėtai, be leidimo.

disponavimas_senoviniais karo_reliktais

Atlikus kratą kaltinamojo namuose esančiame garaže rasta daugiau šaunamųjų ginklų, jų dalių ir šaudmenų. Vyras teisinosi, kad tarnaudamas rusų armijoje buvo minuotojas – sprogdintojas ir nuo tų laikų jis turi pomėgį užsiimti militarija. Savo namuose, kaip muziejuje laiko pirmojo ir antrojo pasaulinio karo išlikusius daiktus, senovinius ginklus, šovinius, sprogmenis, taip pat kolekcionuoja aprangą, durklus, šalmus ir panašius daiktus. Kai kuriuos daiktus jis išsikasė pats, kitus pirko ar iškeitė su kitais kolekcionieriais.

Kitų kolekcionieriais save vadinančių kaltinamųjų gyvenamosiose vietose rasta ne ką mažiau „eksponatų“. Dviejų raseiniškių namo rūsyje rasta didelės sprogstamosios galios sprogstamųjų medžiagų, sprogmenų ir šaunamasis ginklas. Vienas jų prieš kelerius metus pradėjo kolekcionuoti monetas ir po to pradėjo užsiimti militarija. Vyrai įvairių ekipiruočių dalių, ginklų apkabų, durklų, šalmų ir kt. ieškodavo savo apylinkių miškuose, buvusių mūšių vietose. Kai kuriuos „eksponatus“ pavykdavo parduoti ir taip užsidirbti.

Dar vienas kaltinamasis – senienas rinkti mėgstantis Kauno rajono gyventojas. Jo namuose rastas didelis kiekis šaudmenų, šaunamųjų ginklų ir sprogstamųjų medžiagų. Daiktai buvo rasti kasinėjimų metu arba įsigyti.

Iš viso vyrų namuose rasta dešimtys ginklų ar jų pagrindinių dalių, daugiau nei 1000 sudėtinių šovinių dalių, daugiau nei 12 kg trotilo, kitokių sprogstamųjų medžiagų ir karo reliktų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Baudžiamasis kodeksas kaltinamiesiems numato laisvės atėmimą nuo 4 iki 8 metų.

Vaizdo medžiaga:

kriminalai.com
šaltinis: Lietuvos Respublikos prokuratūros info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *