Į teisiamųjų suolą vilnietes atvedė namų sąlygomis vykę gimdymai

naujagimisĮ teisiamųjų suolą vilnietes atvedė namų sąlygomis vykę gimdymai

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir į teismą perduota byla, kurioje dvi vilnietės kaltinamos neteisėtai besivertusios ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla. Įtariama, kad viena jų priimdavo namuose gimdančių moterų naujagimius, o kita juos apžiūrėdavo ir išrašydavo gimimą patvirtinančias pažymas, nors nei viena tokia veikla legaliai verstis negalėjo.

Į teisiamųjų suolą netrukus sės 50-metė bendrosios praktikos gydytoja D. J. ir chemikės išsilavinimą turinti 52 metų J. Š.

Jų galimai neteisėta veikla teisėtvarkos pareigūnai susidomėjo po to, kai 2011 metais Vilniaus apskrityje mirė namuose pagimdytas naujagimis. Aiškinantis jo mirties aplinkybes, kilo įtarimų dėl  gimdyvei padėjusių asmenų veiklos legalumo.

2011 metais pradėtam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Vilniaus apylinkės ir Vilniaus apygardos prokuratūrų prokurorės, o 2013 metais šis tyrimas perduotas kontroliuoti Panevėžio apygardos prokuratūrai.

Didelės apimties ikiteisminiam tyrimui, kurį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta daugybė gimdymo namuose atvejų, per kuriuos pribuvėjos darbą galimai atlikdavo J. Š., o vėliau apie kūdikių gimimą pažymas išrašydavo ir juos apžiūrėdavo D. J. Ne visuomet gimdymas namų sąlygomis baigdavosi laimingai – būta ir tragiškų baigčių.

Prokuroro A. Navicko teigimu, gimdyti namuose moterims nėra draudžiama. Tačiau pagal galiojančius Lietuvoje  įstatymus gimdymą gali priimti tik gydytojas akušeris ginekologas, turintis galiojančią licenciją verstis šia medicinos praktika, dirbantis A ar B lygio gydymo įstaigose, turinčiose licenciją  teikti akušerijos ir ginekologijos paslaugas ir tik šiose gydymo įstaigose.

„Nei viena iš kaltinamųjų šia veikla verstis neturėjo teisės. Tačiau pagal ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis yra pagrindo manyti, kad namų sąlygomis vykstančiuose gimdymuose J. Š. dalyvavo keliolika metų. Tyrimo metu buvo apklausta daugybė liudytojų, rasti specialūs įrankiai, priemonės, naudotos gimdymų metu“, – sakė šią didelės apimties bylą nagrinėti į Vilniaus miesto apylinkės teismą perdavęs prokuroras A. Navickas.

Už neteisėtą vertimąsi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki 4 metų.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį