STT: Buvusi E. Žakario padėjėja nuteista už sukčiavimą

STT: Buvusi E. Žakario padėjėja nuteista už sukčiavimąSTT: Dėl nepagrįstai nustatyto neįgalumo nuteista buvusi Seimo nario padėjėja

Šiandien Šiaulių apygardos teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nepagrįstai nustatyto nedarbingumo buvusiai Seimo nario padėjėjai ir Šiaulių miesto tarybos narei V. R.

Teismas V. R. pripažino kalta padariusia sunkų nusikaltimą, skyrė 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir atidėjo jos vykdymą 2 metams bei paskyrė baudžiamojo poveikio pareigą – neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų. Taip pat iš V. R. teismas priteisė 16 964,20 eurų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui ir 324,70 eurų Šiaulių miesto savivaldybės administracijai.

Teismas konstatavo, kad V. R., siekdama apgaule įgyti teisę į socialines išmokas, melagingai gydytojoms nurodė, kad dėl neva nepagydomų abiejų akių ligų blogai mato ir turi būti vertinama dėl darbingumo lygio nustatymo, nors aktyviai dalyvavo politinėje veikloje, visus veiksmus atlikdavo savarankiškai, dirbo, vairavo transporto priemonę ir aplinkiniai, kurie tiesiogiai bendravo su V. R., nebuvo pastebėję jokių regėjimo sutrikimų.

„Teismas išteisino dėl piktnaudžiavimo tarnyba, tarnybos pareigų neatlikimo…“

VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos gydytoją oftalmologę D. M. ir VšĮ Šiaulių centro poliklinikos šeimos gydytoją E. M. teismas išteisino dėl piktnaudžiavimo tarnyba, tarnybos pareigų neatlikimo, padėjimo sukčiauti ir dokumentų klastojimo, nenustatęs tiesioginės tyčios, priežastinio ryšio tarp V. R. nustatyto darbingumo lygio ir išmokėtų socialinių išmokų.

STT Šiaulių valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą rinko įrodymus, ar V. R. pagrįstai nuo 2010 metų gavo išmokas dėl jai nustatyto neįgalumo – abiejų akių lėtinių nepagydomų ligų ir didelių regėjimo funkcijų sutrikimų. Tyrimą sunkino aplinkybė, kad Lietuvoje nebuvo medicininės įrangos, kuri objektyviai padėtų nustatyti asmens regėjimo aštrumo agravaciją (ligos simuliaciją), kuria galimai pasinaudodavo tai žinantys asmenys.

STT Šiaulių valdybos pareigūnų atliktą ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šis Šiaulių apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.

 

kriminalai.com
šaltinis: STT naujienos
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *