Prokurorų ir policijos pareigūnų atkaklaus darbo dėka išaiškinti Vilniaus mieste veikę nusikalstami susivienijimai (video)

Prokurorų ir policijos pareigūnų atkaklaus darbo dėka išaiškinti Vilniaus mieste veikę nusikalstami susivienijimai

policija logo

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnais baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą ir sostinės apygardos teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą.

Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, sistemingo šių medžiagų platinimo bei įvairių kitų nusikaltimų baudžiamojon atsakomybėn patraukti 47 asmenys.

Pasak tyrimui vadovavusių prokurorų, du atskiri nusikalstami susivienijimai Vilniaus mieste pradėjo veikti nuo 2008 metų ir 2010 metų. Vieno jų organizatoriai yra kaltinami tuo, kad atlikdami laisvės atėmimo bausmes pataisuos namuose, duodami laisvėje esantiems bendrininkams nurodymus, organizavo narkotinių ir psichotropinių medžiagų – heroino, metamfetamino platinimą Vilniaus mieste. Trys šio nusikalstamo susivienijimo nariai teismo laukia suimti, penki atlieka laisvės atėmimo bausmes už ankščiau padarytus nusikaltimus. Kito nusikalstamo susivienijimo organizatoriai ir dalyviai (dvylika jų teismo laukia suimti) kaltinami platinę įvairias narkotines ir psichotropines medžiagas – heroiną, kokainą, metamfetaminą, kanapes, įvairius psichotropinių medžiagų darinius, per specialiai tam tikslui sukurtą platintojų tinklą, taip pat ir per Vilniaus romų tabore gyvenančius asmenis.

Šias galimai nusikalstamas veikas darantys asmenys buvo itin atsargūs, naudojo patikrintas ir, jų manymu, saugias nusikalstamų veikų schemas. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos būdavo perduodamos paliekant jas iš anksto sutartose vietose, miškuose ar atokiose vietovėse. Tačiau pareigūnų bendro darbo pastangomis po beveik 3 metus trukusio intensyvaus ikiteisminio tyrimo pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą – nustatyti tiriamų nusikalstamų veikų organizatorius, jų artimiausių bendrininkų ratą ir surinkti faktinius duomenis, reikalingus šių asmenų baudžiamajam persekiojimui.

Atliekant šį tyrimą glaudžiai bendradarbiauta su užsienio valstybių teisėsaugos pareigūnais, taikyti nusikalstamą veiką imituojantys veiksmai, kiti svarbūs procesiniai veiksmai, atlikta apie 50 kratų, išimti labai dideli narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiai.

Baudžiamąją bylą sudaro 70 tomų dokumentų.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus AP, LKPB, Vilniaus aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *