Prekiautojai žmonėmis užsienyje engė ne moteris, bet vyrus

Ikiteisminis tyrimas atliktas bendradarbiaujant

prekyba zmonemis itariamiejiIkiteisminis tyrimas atliktas bendradarbiaujant su Lietuvos Caritu (projektas „Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms“). Taip pat bendradarbiauta su Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje bei Užsienio reikalų ministerijos Konsuliniu departamentu.

Nustatyta, kad 2014 m. pavasarį trys įtariamieji, pasinaudoję nukentėjusiųjų pažeidžiamumu dėl jų psichinės būklės, bedarbystės bei legalaus pragyvenimo šaltinio nebuvimo ir pažadėję gerai apmokamą legalų darbą statybose užsienyje, apgaule nugabeno juos į Prancūziją, kur, panaudoję fizinį smurtą ir grasinimus, privertė vykdyti drabužių, kvepalų, maisto produktų, alkoholinių gėrimų bei kt. vagystes iš parduotuvių.

prekyba zmonemis itariamiejiKaltinimas dėl prekybos žmonėmis pareikštas 1984 metais gimusiam Druskininkų gyventojui. Jis anksčiau 3 kartus teistas už suklastoto dokumento panaudojimą. Taip pat teistas už šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimą bei narkotikų platinimą. Buvo sulaikytas Prancūzijos, Vokietijos bei Norvegijos teisėsaugininkų.

Šioje byloje įtarimas buvo įteiktas dar vienam, 1988 metais gimusiam, anksčiau teistam, užsienyje „pasižymėjusiam“ asmeniui, tačiau ikiteisminio tyrimo metu nebuvo surinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių jo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo, todėl tyrimas buvo nutrauktas.

[youtube_sc url=“https://www.youtube.com/watch?v=idCUrvtPnrg“]

Dar vienam, 1991 metais gimusiam, įtariamajam paskelbta paieška, nes jis pasislėpė nuo ikiteisminio tyrimo.

Už prekybą žmonėmis baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 12 metų.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius baigė ikiteisminį tyrimą bei perdavė nagrinėti į teismą baudžiamąją bylą dėl prekybos žmonėmis.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

kriminalai.com
šaltinis: Klaipėdos apskr. VPK informacija
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *