Pareigūnų patarimai senoliams

telefonasPareigūnų patarimai senoliams – būkite atsargūs

Pagyvenę žmonės, o ypač gyvenantys atokesniuose vienkiemiuose, viena iš pažeidžiamiausių visuomenės dalių. Dažnas pakalbintas vienkiemyje gyvenantis senukas pasakytų, kad jaučiasi nesaugus, nes nežino kokiu būdu galėtų prisišaukti pagalbos susidūrus su nusikaltėliais, o pats nuo jų apsiginti nepajėgtų. Savaime suprantama, toks žmogus nuolat jaučia baimę ir patiria diskomfortą. Turime pasistengti, kad tokių žmonių būtų kuo mažiau. Didelį indėlį, mažinant pagyvenusio žmogaus nesaugumo pojūtį, galėtų įdėti jo artimieji – tai turėtų būti moralinis įpareigojimas kiekvienam iš mūsų. Atrodytų, tiek nedaug tereikia – dažniau aplankyti, su juo pabendrauti – ir jo gyvenimas palengvėtų. Tačiau ne visuomet artimi giminaičiai turi noro tai padaryti, yra ir vienišų žmonių, neturinčių artimųjų. Pagyvenusiais žmonėmis reikia pasirūpinti visiems – jų kaimynams, bendruomenei, socialiniams darbuotojams, seniūnams…

Vienas iš prioritetinių policijos uždavinių užtikrinti, kad pagyvenę žmonės jaustųsi saugiai, tačiau kaip ir daugumoje sričių, geriausius rezultatus duotų kompleksinės priemonės. Viena iš tokių priemonių pagyvenusių žmonių švietimas. Nemaža dalis pagyvenusių žmonių yra santūrūs, labiau linkę pakentėti, nei kreiptis pagalbos. Turėtume padrąsinti juos ir patarti, kaip elgtis vienu ar kitu, jiems grėsmę keliančiu, atveju.

Labai svarbu pagyvenusiems žmonėms turėti ryšio priemones, kuriomis pasinaudoję, galėtų išsikviesti pagalbą. Atsižvelgiant į tai, policija vykdė keletą projektų, kurių metu pagyvenusius žmones nemokamai aprūpino vieno mygtuko įrenginiais (jais vieno mygtuko paspaudimu susisiekiama su operatoriumi, kuris iškviečia reikiamą pagalbą) ir mobiliaisiais telefonais. Policija planuoja tęsti panašius projektus, tačiau atkreiptume dėmesį, kad šiais laikais paprasčiausio mobiliojo ryšio telefono kaina prieinama ir mažesnes pajamas gaunančiam žmogui, todėl jį įsigyti gali kiekvienas. Didesnė problema, kad pagyvenę žmonės yra mažiau imlūs naujovėms ir jie susikuria stereotipus, jog naudojimasis mobiliuoju telefonu jiems neįkandamas dalykas. Tokius stereotipus reikia padėti jiems įveikti. Juk paskambinti specialiosioms tarnyboms ar kitam abonentui galima paspaudus bet kurį mobiliojo telefono mygtuką, tereikia telefoną atitinkamai sukonfigūruoti.

Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariato apylinkės inspektoriai, įgyvendindami prevencines priemones, skirtas vyresnio amžiaus žmonių saugumui užtikrinti, 2013 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais skirs daugiau laiko apsilankymams pas vienišus pagyvenusius žmones bei patars kaip apsisaugoti nuo piktų kėslų turinčių asmenų ir išsikviesti pagalbą, o kad patarimai neužsimirštų, jie bus surašyti į Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato užsakymu pagamintus 2014 metų kalendorius, kurie bus padovanoti senoliams.

POLICIJOS PATARIMAI VYRESNIO AMŽIAUS ŽMONĖMS:

Įsigykite mobilųjį telefoną. Išmokite juo naudotis taip, kad vieno mygtuko paspaudimu galėtumėte paskambinti policijai ar kitoms specialiosioms tarnyboms.

Neskubėkite atidaryti durų nepažįstamiems asmenims. Įsitikinkite, koks jų atvykimo tikslas. Kilus įtarimams, kad asmuo atvyko turėdamas blogų ketinimų, apie tai praneškite paskambinę policijai. Policijos pareigūnas patars kaip elgtis konkrečiu atveju arba atvyks pas Jus.

Nelaikykite didesnių sumų pinigų, vertingų papuošalų vietose, kurias lengvai gali aptikti pašaliniai asmenys.

Sukčiai iš gyventojų išvilioja dideles pinigų sumas pasinaudodami jų patiklumu. Jie gali prašyti Jūsų atnešti pinigų banknotus, nes, neva, reikia surašyti banknotų numerius, paskambinę telefonu apsimeti į bėdą patekusiu Jums artimu žmogumi ir Jūsų prašyti pagalbos, tam tikros pinigų sumos, ir pan.

Būkite budrūs ir netapkite sukčių auka!

kriminalai.com                           

šaltinis: Marijampolės aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.