Nuteista pinigus pasisavinusi buhalterė

Nuteista Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos pinigus pasisavinusi buhalterė

teismas

Rugpjūčio 2 d. Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis apgaulingai Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos buhalterinę apskaitą tvarkiusiai buhalterei A. G., per 2011–2017 m. minėtai sąjungai padariusiai 167 tūkst. eurų turtinę žalą.

A. G., turėdama įgaliojimus sąjungos vardu atlikti mokėjimus, savo žinioje turėdama banko sąskaitos elektroninės bankininkystės kodų generatorių ir būdama paskirta jo naudotoja, neteisėtai naudodama šią elektroninę mokėjimo priemonę inicijavo finansines operacijas, pinigus apskaitydavo avanso apyskaitose kaip atskaitingam asmeniui išduotas pinigines lėšas ir jas naudojo asmeninėms reikmėms, o į Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos sąskaitą negrąžino.

Kaltinamoji savo kaltę visiškai pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi

Kaltinamoji savo kaltę visiškai pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi, teigė pinigus persivesdavusi ne norėdama pasisavinti, o pasiskolindavusi artimo žmogaus skoloms padengti. Savo skolos Lietuvos gydytojų vadovų sąjungai ji neneigė.

Skirdamas bausmę A. G., teismas atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pobūdį, sunkumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, nusikalstamos veikos stadiją, konkrečiai atliktus veiksmus, pačios kaltinamosios asmenybę ir kt. Įvertinta ir tai, kad kaltinamoji savo nusikalstamą veiką tęsė ilgą laikotarpį, per visą šį laiką ji nedėjo jokių pastangų grąžinti nors dalį neteisėtai užvaldytų pinigų – tai rodo kaltinamosios visišką abejingumą sukeltoms pasekmėms, o tuo pačiu ir nenorą laikytis įstatymo reikalavimų.

Įvertinus neteisėtai pasisavinto ir įgyto turto dydį, ta aplinkybė, kad kaltinamoji atlygino Lietuvos gydytojų vadovų sąjungai 100 eurų, nelaikyta jos atsakomybę lengvinančia aplinkybe, atgailavimu dėl padarytų nusikaltimų ir noru ar siekiu šalinti nusikalstamas pasekmes, tačiau atsižvelgta į tai, kad prisipažino padariusi nusikaltimus ir nuoširdžiai gailisi.

Skyrė realią laisvės atėmimo bausmę

Atsižvelgęs į nusikaltimų sunkumą, sukeltas pasekmes, į kaltinamosios asmenybę, teismas jai skyrė realią laisvės atėmimo bausmę – galutinę subendrintą 3 metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose.

Patenkintas ir civilinis ieškinys – iš kaltinamosios priteista 167 016, 72 Eur Lietuvos gydytojų vadovų sąjungai tiesiogiai padaryta žala ir dėl apgaulingai tvarkytos buhalterinės apskaitos klaidų šalinimo ir tinkamo apskaitos sutvarkymo atsiradęs 8 624,88 Eur nuostolis.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

kriminalai.com
šaltinis: Kauno apygardos teismo info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *