Lietuvoje dviem sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras

sernasValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dviem Šalčininkų ir Alytaus-Varėnos rajonų riboje sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Tyrimo rezultatus pateikė mėginius ištyrę Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai.

Apie nustatytą AKM nedelsiant informuota Europos Komisija ir kaimyninių šalių veterinarijos tarnybos. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad laikinai uždraudžiamas gyvų kiaulių išvežimas iš nustatytos grėsmės zonos, toliau vykdomas intensyvus šernų ir kiaulių stebėjimas.

Kiaulių laikytojams ir medžiotojams primenama, kad privaloma laikytis pačių griežčiausių biologinės saugos reikalavimų kiaulių laikymo vietose. Radus nugaišusį laukinį gyvūną, privaloma nedelsiant (ne vėliau kaip per 48 valandas) pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nebus paimti mėginiai užkrečiamųjų ligų tyrimams. Medžiotojai ir kiaulių laikytojai, pastebėję padidėjusį gyvūnų gaišimą ar radus nugaišusį gyvūną, raginami visuomet elgtis taip, kaip nustačius gyvūnų užkrečiamąją ligą ir imtis visų būtinų priemonių, kad liga nebūtų išplatinta.

Šių priemonių privalu laikytis tol, kol laboratoriniais tyrimais nebus gauta tiksli diagnozė.

Afrikinis kiaulių maras – žmonėms nepavojinga liga. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba užtikrina gyventojus, jog Lietuvoje parduodama kiauliena yra saugi vartoti.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *