Kovo 1 d. įsigalios Fizinių asmenų bankroto įstatymas

zmogaus_teisesFizinių asmenų bankroto įstatymas

Jau šį penktadienį, kovo 1 d.,  įsigalios Fizinių asmenų bankroto įstatymas, kurio pagrindinis tikslas – atkurti asmens mokumą. Įstatymas užtikrins subalansuotą kreditorių reikalavimų tenkinimą siekiant teisingos skolininko ir jo kreditorių interesų pusiausvyros.

Pasak ūkio viceministro Mariaus Busilo, iki šiol Lietuvos Respublikos įstatymai nenumatė nemokaus asmens bankroto galimybės. Turto išieškojimas galėjo būti atliekamas neribotą laikotarpį, todėl mūsų valstybės piliečiai ieškojo galimybės bankrutuoti užsienio šalyse. Dažniausiai ieškojo galimybės bankrutuoti Latvijoje ar Jungtinėje Karalystėje. Fizinio asmens bankroto teisinio reguliavimo nebuvimas nesudarė sąlygų asmenims kuo greičiau atkurti mokumą ir vėl tapti aktyviais vartotojais ar užsiimti komercine veikla.

Naujasis įstatymas suteiks galimybę bankrutuoti tik sąžiningiems fiziniams asmenims. Nustačius, kad bankrutuojantis asmuo veikė nesąžiningai, pradėtas fizinio asmens bankroto procesas bus nutrauktas, o pasinaudoti šia įstatymo teikiama galimybe jam bus uždrausta 10 metų.

Fizinių asmenų bankroto įstatymas taikomas asmenims, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje. Fizinio asmens bankroto procesą gali inicijuoti tik pats asmuo, kai jis negali įvykdyti skolinių įsipareigojimų, kurių suma viršija 25 minimaliąsias mėnesines algas (25 tūkst. Lt).

Fizinio asmens kreditorių reikalavimams tenkinti ir jo mokumui atkurti turės būti parengtas planas, kurio įgyvendinimo trukmė negali būti ilgesnė nei 5 metai. Planui turės pritarti kreditorių susirinkimas, o jį patvirtinti –  bankroto bylą nagrinėjantis teismas. Baigus fizinio asmens bankroto procesą, plane numatyti likę nepatenkinti kreditorių reikalavimai nurašomi.

Bankrutuojančio asmens turtu ir gaunamomis lėšomis pagal įstatyme ir plane nustatytą tvarką disponuos teismo paskirtas bankroto administratorius. Nuo pat bankroto proceso pradžios iki pabaigos bankrutuojantis sąžiningas asmuo visus grynuosius pinigus laikys savo asmeninėje sąskaitoje ir pagal plane nustatytą tvarką kreditorių reikalavimams tenkinti ir bankroto administravimo išlaidoms apmokėti skirtas lėšas perves į bankroto administratoriaus vardu atidarytą depozitinę sąskaitą.

Bankroto administratorius organizuos visas bankroto procedūras, plano įgyvendinimą, įskaitant ir asmens turto pardavimą. Bankroto administratoriaus kandidatūrą galės pasirinkti pats bankrutuojantis asmuo.

Apie fizinio asmens bankrotą bus skelbiama Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos ir teismo interneto svetainėse.

kriminalai.com

šaltinis: UM info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

One thought on “Kovo 1 d. įsigalios Fizinių asmenų bankroto įstatymas

  1. Pasikeitimai tikrai palankūs.Fizinių asmenų bankroto įstatymas privalo ginti ir skolininko teises. Juk dažniausiai kreditoriai žiūri tik savų interesų, neatsižvelgdami į bankrutavusio asmens padėtį ir galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *