Iš Ispanijos grįžtantis lietuvis automobilio dujų įrangoje vežė marihuaną

MarihuanaMuitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai kartu su Lazdijų rinktinės pasieniečiais ir muitinės mobiliųjų grupių pareigūnais naktį iš 2014 m. sausio 21 į 22-ąją pasienyje sulaikė Lietuvos pilietį, mėginusį iš Ispanijos slapta parsivežti beveik 6 kilogramų kvaišalų.

2014 m. Antradienio, sausio 21-osios, vakarą Lietuvos muitininkai ir pasieniečiai ties buvusiu Lazdijų pasienio punktu stabdė ir tikrino iš Vakarų Europos į Lietuvą įvažiuojančius automobilius.

Naktį, apie 00. 40 val., detaliam patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Rover 45“, kuriuo važiavęs Lietuvos pilietis V. S. sakėsi grįžtąs iš Ispanijos.

Automobilis buvo prikrautas asmeninio naudojimo daiktų. Dėl nepalankių oro sąlygų jį detaliai patikrinti vietoje buvo sudėtinga, tad pareigūnai pristatė „Rover 45“ į Kybartų kelio postą.

Ten, patikrinus mašiną mobiliąja rentgeno aparatūra, buvo nustatyta, kad automobilio dujinės įrangos baliono viduje gali būti įrengta slėptuvė. Atvėrę minėtą balioną pareigūnai jame išties rado 5,88 kilogramų narkotinės medžiagos – marihuanos. Preliminari sulaikytų narkotikų vertė juodojoje rinkoje – 200 tūkst. Lt.

MKT dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius: 199 str. 2 d. (Pasikėsinimas įvykdyti narkotinių medžiagų kontrabandą) ir 260 str. 3 d. (Neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu). V. S. buvo sulaikytas dviem paroms.

Vakar Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Mindaugo Bliuvo prašymą ir leido suimti V. S. 3 mėnesiams.

Pernai Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė 1, 131 toną įvairių narkotikų (hašišo, amfetamino, naujųjų psichoaktyvių medžiagų), kurių vertė juodojoje rinkoje būtų skaičiuojama maždaug keturiomis dešimtimis milijonų litų.

kriminalai.com

šaltinis: MD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *