Goro provincijoje dar dešimt sukilėlių atsisakė ginkluotos kovos

Birželio 28 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane 10 buvusių kovotojų su savo vadu Mohamedu Gulu (Mohammad Gull) priešakyje atsisakė ginkluotos kovos, sudėjo ginklus ir prisijungė prie reintegracijos programos.

Buvusių kovotojų nusiginklavimo ceremonijoje, kurį vyko Čagčarano policijos vadavietėje, dalyvavo Lietuvos vadovaujamos penkioliktosios Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) pamainos vadas pulkininkas Artūras Radvilas, PAG civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis, vietos saugumo pajėgų atstovai, taip pat vietos valdžios organizacijų nariai, spaudos atstovai.

 „Vis daugiau buvusių kovotojų supranta, kad tik taikiai ir vieningai dirbdami galime kurti valstybę, kurioje bus gera gyventi kiekvienam iš mūsų. Aš džiaugiuosi, kad Goro provincija čia nėra išimtis. Kiekvieną savaitę bent viena buvusių kovotojų grupė sudeda ginklus ir tai yra puikus vietos valdžios ir saugumo pajėgų pasiekimas“, – savo kalboje šio įvykio svarbą pabrėžė Goro provincijos policijos viršininkas plk. Delavar Delavašan (Delawar Delawashan).

10 ginkluotų kovotojų yra Goro provincijos Čagčarano rajono Diwarak kaimo gyventojai. Buvę kovotojai šioje ceremonijoje atidavė savo turėtą ginkluotę ir amuniciją. Ginkluotę buvę sukilėliai tradiciškai perdavė vietos valdžios ir nacionalinių saugumo pajėgų atstovams, o pastarieji sudėjusiems ginklus įteikė Koraną ir nacionalinį Afganistano apdarą – apsiaustą čapaną.

Pasak J. Stanaičio, Goro provincijoje Afganistano Taikos ir Reintegracijos Programa (angl. Afghanistan Peace and Reintegration Program) rūpinasi Taikos komitetas (angl. Provincial Peace Committee, PPC), kurį sudaro 23 nariai. Šios programos, kuri šalyje veikia nuo 2011 metų vasario mėnesio, dėka reintegrantams suteikiama galimybė taikiai priduodant ginklus išvengti represijų. Programa rūpinasi buvusių kovotojų užimtumu ir naujų darbo vietų jiems kūrimu. Programos dalyviams sudaromos galimybės įgauti specialybę arba pradėti savo verslą ir taip pakeisti gyvenimo būdą atsisakant kovos. Taip pat skiriamas svarbus dėmesys buvusių kovotojų santarvei su jų bendruomenėmis. Tam, kad jie nebūtų atstumti savo bendruomenės, organizuojami projektai, kurie yra naudingi ne tik jiems patiems, bet kartu ir visai bendruomenei.

Birželio 26 d. Daulatjaro (Dawlat Yar) rajone vykusios oficialios ceremonijos metu paskelbta apie trečiojo atsakomybės už saugumą perdavimo etapo pradžią Goro provincijoje, kuriame dalyvauja Lal va Sardžangalas (Lal Wa Sarjangal), Čahar Sada (Chahar Sadah) ir Daulatjaras. Atsakomybės perdavimo procesas Čagčarano rajone pradėtas dar š. m. sausio 4 d. Šiuo metu atsakomybės perdavimo procesas vyksta Goro teritorijoje, kurioje gyvena apie 80 procentų provincijos gyventojų.

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atlieka penkioliktoji karių pamaina (PAG 15), kuri suformuota daugiausia iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. Tai jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudaro Birutės bataliono kariai – dalinio kovinė vėliava Afganistane plevėsavo 2008 m.

Šių metų sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumą perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – atsakomybė už savo šalies saugumą. Taip pat yra stiprinami vietos administracijos gebėjimai ir tęsiami vystomojo bendradarbiavimo projektai. Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis bus rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

kriminalai.com

šaltinis: KAM info.

Posted Under
Be kategorijos