Druskininkuose vykdytas projektas leido objektyviai įvertinti vaikų maitinimo kokybę

Siekiant įvertinti, ar vaikai maitinami racionaliu, subalansuotu ir sveiku maistu, Druskininkų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, bendradarbiaudama su miesto savivaldybe, parengė ir įgyvendino programą „Vaikų, lankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigas, maitinimo kontrolės programa Druskininkų savivaldybėje 2012 metais“. Druskininkų savivaldybei šią programą įvertinus, kaip prioritetinę ir skyrus būtiną finansavimą, visuose Druskininkų vaikų lopšeliuose darželiuose buvo įvertinta vaikams tiekiamo maitinimo kokybė ir subalansuotumas, laboratoriniais tyrimais nustatytas faktinis patiekalų kaloringumas.

„Druskininkų savivaldybės teritorijoje yra 4 vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigos, visose maistą ruošia viešoji įstaiga (VšĮ) ,,Kretingos maistas”. Įgyvendindami šią programą stengėmės patiekalų pavyzdžius atrinkti netikėtai, maisto dalinimo metu. Apibendrinti programos rezultatai parodė, kad vaikų maitinimo kokybės problema aktuali visose ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Faktinis kaloringumas neatitiko teorinio visuose atrinktuose pietų davinių mėginiuose, o tai verčia daryti prielaidas, kad vaikai šiuose lopšeliuose darželiuose negaudavo visų jiems būtinų maistinių medžiagų ir paros energijos normų“, – sakė Druskininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė – maisto produktų inspektorė Inga Žilevičienė

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjos Aušros Išarienės teigimu, Druskininkuose vykdyto projekto rezultatai atskleidžia, kad vaikų maitinimo kokybei ikimokyklinio ugdymo įstaigose vis dar neskiriama pakankamai dėmesio. „Reikėtų pabrėžti, kad nors projektas vykdytas tik Druskininkuose, tačiau mūsų specialistų manymu, problema yra bendra daugeliui šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigų. 2013 metai yra paskelbti „Sveikatingumo metais“, todėl būtų labai sveikintina, jei šio kurorto pavyzdžiu galėtų pasekti ir kitos savivaldybės“, – pabrėžė A. Išarienė.

Pasak jos, daugiausiai problemų kyla dėl to, kad trūksta teisinio reglamentavimo, koks gali būti leistinas ir priimtinas faktinis vaikų raciono kaloringumo svyravimas, leidžiantis užtikrinti, kad vaikai lopšeliuose darželiuose gautų pilnavertį ir subalansuotą maitinimą. Todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, bendradarbiaudama su Sveikatos apsaugos ministerijos specialistais, jau artimiausiu metu numato inicijuoti būtinus teisės aktų pakeitimus.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos